Hdp'li Bilgen: Seçim Hükümetinde Yer Almaktan Kaçınmayacağız

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “Seçim hükümetinde yer almaktan kaçınmayacağız. Seçime gitme konusunda sorumluluk alacağımızı beyan ediyoruz” dedi.

Haberler 18.08.2015, 21:59
Hdp'li Bilgen: Seçim Hükümetinde Yer Almaktan Kaçınmayacağız

ANKARA(ANKA) – HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “Seçim hükümetinde yer almaktan kaçınmayacağız. Seçime gitme konusunda sorumluluk alacağımızı beyan ediyoruz” dedi.

Bilgen, parti genel merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçim hükümetinde yer almaktan kaçınmayacağını belirten Bilgen, “Seçime gitme konusunda sorumluluk alacağımızı beyan ediyoruz. Barışa dair bir program, konsept önümüzde geldiğinde kapımızın herkese açık olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Seçim hükümetinden kaçınmayacağız. Seçmen iradesinin sandığa özgürce yansıyabileceği bir atmosferde seçime gidilmesi konusunda elbette sorumluluk üstleneceğiz. Farklı siyasi partilerin öncelikleri ve Türkiye’de barışa dair yaklaşımındaki farkları çok net görüyoruz. Biz istemezuk tarzı bir siyasetten yana değiliz” dedi. 

-“TÜRKİYE FİİLEN DARBE SÜRECİ YAŞIYOR”-

“Somut bir sorun var önümüzde. Türkiye fiilen darbe süreci yaşıyor. Şehirlerde olağanüstü hal ilan ediliyor” diyen Bilgen şunları kaydetti:

“Bu ortamdan çıkmak ve bir an önce herkesin can güvenliğini sağlanması için ne gerekiyorsa onu yapmak gerektiğini düşünüyorum. Cenaze törenlerinde ailelerin feryadını duymazlıktan gelmek hiçbir siyasetçinin, hiçbir siyasi partinin  hakkı değildir. Böyle bir şeyi biz kabul etmiyoruz. Türkiye'nin güven içerisinde seçime gitmesi gerektiği ile ilgili bir irade 23 Ağustos’ta netleşirse, önümüzdeki günlerde başka bir alternatif ortay çıkmazsa biz güven ortamı içerisinde seçime gidilmesi konusunda üzerimize düşüneni yapacağız.” (ANKA)

(ÖZ/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@