Hdp'den 'yerel Yöneticilere Gözaltıları Durdurun' Çağrısı

HDP, Diyarbakır\'ın Sur ve Silvan ilçelerinde yerel yöneticilerin gözaltına alınmalarına ilişkin, “Gözaltına alınan seçilmişler ve siyasetçiler derhal serbest bırakılmalıdır” çağrısında bulundu.

Haberler 19.08.2015, 16:02
Hdp'den 'yerel Yöneticilere Gözaltıları Durdurun' Çağrısı

ANKARA(ANKA) – hDP, Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinde yerel yöneticilerin gözaltına alınmalarına ilişkin, “Gözaltına alınan seçilmişler ve siyasetçiler derhal serbest bırakılmalıdır” çağrısında bulundu.

HDP’den yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinde yerel yöneticilerin gözaltına alındığı belirtilerek, "Diyarbakır'ın Sur ve Silvan ilçelerinde seçilmişlere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda DBP’li Belediye Eş Başkanları gözaltına alınmıştır. Sur Belediyesi Eş Başkanları DBP'li Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eş Başkanları Yüksel Bodakçı ve Melikşah Teke’nin yanısıra DBP Sur İlçe Eş Başkanı Ali Rıza Çiçek ve birçok DBP'li de gözaltındadır. Lice, Silvan, Varto, Silopi ve Şemdinli’nin sokaklarında ve mahallelerinde yaşanan baskılarla sivil halk günlerdir mağdur edilmektedir. İlçelerde ve köylerde ev ve işyerlerine yönelik tahribat saldırılarının yaşandığı bugünlerde, şimdi de seçilmiş yönetici ve siyasetçilere yönelik gözaltı ve tutuklama operasyonları kabul edilemez. Gözaltına alınan seçilmişler ve siyasetçiler derhal serbest bırakılmalıdır” denildi. 

-“BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUZ…”-

“Bir kez daha söylüyoruz, her sorunumuzu diyalogla ve müzakere ile çözebiliriz” denilen açıklamada, “Özellikle AKP yandaşı medya kuruluşları, seçilmiş yerel yöneticileri gerçeklerle hiçbir bağı olmayan asılsız bilgilere dayanarak günlerdir hedef göstermekte, kara propaganda yapmaktadır. Belediye Eş Başkanlarını ve diğer seçilmişleri hedef gösteren, onların hayatlarını tehlikeye atan bu yaklaşımlar asla kabul edilemez. Yapılanların 7 Haziran'da ortaya çıkan seçim sonuçlarını hazmedememekten kaynaklandığını bizler biliyoruz. Sandık iradesini önemsediğini söyleyenlerin, sürekli ‘milli irade’ cümlelerini kuranların bu söylemlerinin samimi olmadığını gösteren gözaltıları kınıyoruz ve kabullenmiyoruz” ifadeleri kullanıldı. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@