Hdp'den Futbol Açıklaması

ANKARA (ANKA) – HDP, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Spor Kulübü otobüsüne karşı yapılan saldırı sonrası almış olduğu iki maçı erteleme kararı olumlu bularak, “Takım taraftarlığını bir kenara bırakarak, sportmenlik

Haberler 06.04.2015, 10:54
Hdp'den Futbol Açıklaması

ANKARA (ANKA) – HDP, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Spor Kulübü otobüsüne karşı yapılan saldırı sonrası almış olduğu iki maçı erteleme kararı olumlu bularak, “Takım taraftarlığını bir kenara bırakarak, sportmenlik ruhuna karşı işlenen son saldırıya, ‘insanların canına kastedildiği şartlar altında futbol oynanamaz ve seyredilemez’ diyerek tepki verilmesi gereklidir” dedi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Spor Kulübü otobüsüne karşı yapılan saldırı sonrası almış olduğu iki maçı erteleme kararı olumlu olduğunu belirtti. Türkiye’de futbolun Fair-Play ruhu ile oynanabilmesi için daha yapısal önlemler almak gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, spordaki endüstriyelleşmeden spor medyasındaki tartışma şekline, öğretim hayatında sporun sadece bir rekabet değil ortaklaşma kültürünün de aracı olarak düzenlenmesine kadar, topyekun bir anlayış değişikliğine ihtiyaç olduğu kaydedildi. Ortaklaşmayı güçlendiren Fair-Play ruhunun toplumda yaygınlaştırılması amacını merkezine alan bir spor anlayışının geliştirilmesinin istendiği açıklamada, “Takım taraftarlığını bir kenara bırakarak, sportmenlik ruhuna karşı işlenen son saldırıya, ‘insanların canına kastedildiği şartlar altında futbol oynanamaz ve seyredilemez’ diyerek tepki verilmesi gereklidir. Yapılan saldırıyı bir kez daha esefle kınıyoruz. Saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar dilerken, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, futbolculara ve teknik heyete geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz” denildi. (ANKA)

(YE/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@