Hdp'den Başbakan'a Modern Neron Benzetmesi

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün milli maçta “tribün şov” yaptığını iddia ederek, “Başbakan o maça giderken o sevinç çığlıklarını atarken Dağlıca’daki olaydan haberdar değil miydi? Modern Neron tavrıyla karşı karşıyayız” dedi.

Haberler 07.09.2015, 16:40
Hdp'den Başbakan'a Modern Neron Benzetmesi

ANKARA (ANKA) - HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün milli maçta “tribün şov” yaptığını iddia ederek, “Başbakan o maça giderken o sevinç çığlıklarını atarken Dağlıca’daki olaydan haberdar değil miydi? Modern Neron tavrıyla karşı karşıyayız” dedi.

Baluken, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu milli maçta “tribün şov” yapmakla suçlayarak şöyle dedi:

“Başbakan iktidar hesabıyla yetim bıraktığı çocuklarla adeta siyasi rant için tribün şov yapan büyük bir pervasızlık örneği sergiledi. Başbakan Davutoğlu’na buradan seslenmek istiyoruz. Çocukları yetim bırakarak onları maça götürmek maharet değil, onları yetim bırakmadan kendi aileleriyle birlikte güvenli bir geleceğe hazırlamak maharettir. Senin dün tribünde vermiş olduğun fotoğraf siyasi tarihimize utanç olarak geçecek bir fotoğraftır. Kaldı ki tribün şov yaptığı saatlerde Cizre’de birçok mahallede gençlerin cenazeleri evlerde bekliyordu. Dağlıca’da onlarca askerin cenazesi yerlerde yatıyordu. Dağlıca’daki olayın oluş saati Genelkurmay açıklamasında bile yok.  Tek bir nedeni var bunun, Başbakan’ın ortaya koymuş olduğu o tribün şovu Türkiye halklarından gizlemeye çalışmak. Biz soruyoruz, Başbakan o maça giderken o sevinç çığlıklarını atarken Dağlıca’daki olaydan haberdar değil miydi? Dağlıca’daki olay saat kaçta oldu? Maç saat kaçta başladı? Sen gol sevinciyle saat kaçta sevinç çığlıkları atmaya başladın? Bütün bunlar adeta modern bir Neron tavrı şeklinde Türkiye siyaset tarihine yazılmıştır. Arena tribünlerinden mevcut durumu keyif içerisinde izleyen bir modern Neron tavrıyla karşı karşıyayız.”

Bir soru üzerine Baluken, “Tamamen yanlış bir haberdir. Milletvekilimizin gözaltına alınma durumu da söz konusu değildir” açıklamasını yaptı. (ANKA/DEVAM)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@