Hdp: Saldırılarla Bizleri Yıldıramazsınız

ANKARA(ANKA) - HDP Merkez Yürütme Kurulu, partinin Adana ve Mersin il başkanlıklarına yapılan bombalı saldırıları nefretle kınadığını, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasının beklendiğini bildirdi. HDP MYK, Adana Mersi

Haberler 18.05.2015, 13:03
Hdp: Saldırılarla Bizleri Yıldıramazsınız

ANKARA(ANKA) - HDP Merkez Yürütme Kurulu, partinin Adana ve Mersin il başkanlıklarına yapılan bombalı saldırıları nefretle kınadığını, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasının beklendiğini bildirdi.

HDP MYK, Adana Mersin patlamalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. 7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partiye yönelik saldırıların arttığını belirten MYK, “Bugüne kadar Genel Merkezimiz dâhil olmak üzere yaklaşık 60 noktada parti binalarımız, araçlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz saldırıya uğradı. Bu sabah Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırılar da işin hangi boyuta geldiğini gösteriyor. Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır” dedi.

HDP MYK, siyasi iktidar destekli karanlık güçlerin devreye sokularak partinin gelişmesi ve seçim çalışmaları engellenmek istendiğini iddia ederken şöyle dedi:

“Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir. Her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin’de almıştır. Şu bilinsin ki, hiçbir güç HDP’nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. ‘Yeni Yaşam’ ve ‘Büyük İnsanlık’ çağrılarımız Türkiye’nin dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor. Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırıları nefretle kınıyor, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasını bekliyoruz.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@