Hdp: Amaçları Işid'i Temize Çıkarmak

HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan, Şırnak Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız hakkındaki iddialara sert tepki gösterirken, “Amaç hem HDP’nin IŞİD’e hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması hem de IŞİD’in Suruç’ta gerçekleştirdiği katliamın perdelenmesidir.

Haberler 26.07.2015, 17:14
Hdp: Amaçları Işid'i Temize Çıkarmak

ANKARA (ANKA) - HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan, Şırnak Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız hakkındaki iddialara sert tepki gösterirken, “Amaç hem HDP’nin IŞİD’e hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması hem de IŞİD’in Suruç’ta gerçekleştirdiği katliamın perdelenmesidir. Bu haberi servis yapan odakların amacı hedef şaşırtarak IŞİD’i temize çıkarmak ve toplumda oluşan IŞİD karşıtı algıyı tersine çevirmektir” açıklamasında bulundu.

HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan yaptıkları yazılı açıklamada, AK Parti yanlısı medyanın HDP’ye, halka ve demokrasi güçlerine saldırmaya devam ettiğini savundu.

“7 Haziran seçimlerinde, beslendikleri kaynakların kurumaya başladığı gören bu yandaş medya, seçimlerin intikamını HDP’den almak için oldukça tehlikeli bir saldırı kampanyası örgütlüyor” iddiasında bulunan Baluken ve Buldan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

-“TÜMÜYLE DÜZMECE, YALAN VE İFTİRADAN OLUŞAN BİR HABER”-

“Bir haber kanalı dün akşam, Şırnak Milletvekilimiz Faysal Sarıyıldız’ı hedef alan, tümüyle düzmece, yalan ve iftiradan oluşan bir haber yayınladı.

Bu komplo haberin Şanlıurfa Emniyeti içerisinde IŞİD’le işbirliği halinde olan özel bir birim tarafından servis yapıldığı anlaşılmaktadır. Amaç hem HDP’nin IŞİD’e hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması hem de IŞİD’in Suruç’ta gerçekleştirdiği katliamın perdelenmesidir. Bu haberi servis yapan odakların amacı hedef şaşırtarak IŞİD’i temize çıkarmak ve toplumda oluşan IŞİD karşıtı algıyı tersine çevirmektir.”

-“HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAKLAR”-

HDP Grup Başkanvekilleri “IŞİD’e tırlarla silah gönderenlerin, IŞİD’çilere sınır kapılarında VIP hizmeti veren yöneticilerin, IŞİD’çilere Türkiye içinde toplantı ayarlayan odakların silah kuryeliği, ticareti ve benzeri kirli işleri yaptığını” öne sürerken, “Vekilimizi manşetinden açıkça IŞİD’e hedef gösteren yandaş gazetenin ihaleci patronunun herhalde IŞİD’e en çok destek veren Katar’la ortaklığını bilmeyen yoktur” dedi.

Baluken ve Buldan:

Bu kara propaganda merkezleri ve emrindeki yandaş medya, ne yaparsa yapsın, hangi provokasyonu devreye koyarsa koysunlar asla başaramayacaklar. 7 Haziran’da başaramadılar. Şimdi de başaramayacaklar ve daha fazla kaybedecekler, kendi kazdıkları provokasyon kuyusuna düşecek ve hesap vermekten kaçamayacaklar.

-“GEREKLİ GİRİŞİMLER BAŞLATILDI”-

Demokratik kamuoyu bu iftira medyasının yalanlarına asla itibar etmemelidir. İlgili yayın organları hakkında savcılık ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu nezdinde gerekli girişimler başlatılmıştır.

Ayrıca Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi başta olmak üzere basın meslek örgütlerini de gazetecilik ilkelerini kötüye kullanan, meslek etiğini ayaklar altına alan bu yandaş basın yayın organlarıyla ilgili olarak tutum almaya çağırıyoruz.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@