Hakan Şükür'den Adaylık Açıklaması

İSTANBUL (ANKA) -7 Haziran seçimleri için milletvekili adayı olan İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür,  “bu günlerde ateşe su taşıyan karınca olmanın bile önemli olduğunu” vurgulayarak, “Artık vazgeçtikçe kaybedeceğimi

Haberler 06.04.2015, 06:20
Hakan Şükür'den Adaylık Açıklaması

İSTANBUL (ANKA) -7 Haziran seçimleri için milletvekili adayı olan İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür,  “bu günlerde ateşe su taşıyan karınca olmanın bile önemli olduğunu” vurgulayarak, “Artık vazgeçtikçe kaybedeceğimiz bir sürece giriyoruz. Bu yüzden vazgeçmemek gerek. Yolsuzluğa bulaşıp halkın hakkını gasp edenlere karşı durmak her vatandaşın görevi” açıklamasında bulundu.

17 Aralık öncesi AK Parti’den istifa ederek bağımsız olarak milletvekilliğini sürdüren ve siyasete devam etmeyeceği yolunda açıklamalar yapan Hakan Şükür, 7 Haziran seçimleri için adaylık başvurusunda bulundu.

İstanbul İl Seçim Kuruluna gelen Hakan Şükür milletvekilliği başvurusunu yaptı. Gerekli evrakı seçim kuruluna veren Şükür, İstanbul 3. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu.

Şükür, milletvekilliği adaylığına ilişkin Twitter hesabından da açıklamalarda bulundu.

Bu konuyu günlerce düşündüğünü anlatan Şükür, şunları kaydetti:

-“ATEŞE SU TAŞIYAN KARINCA”-

“Açıkçası yeniden Milletvekili adayı olup olmamam konusunu günlerce düşündüm. Geldiğim nokta, yalnızca siyasete devam edip etmeme meselesinin olmadığıydı. Ülkenin son kalelerini de düşürme girişimlerinin artık önünde durmanın gerekliliği zihnimi kurcalıyordu. Bireysel anlamda 'bir Hakan Şükür ne yapabilirden' ziyade ateşe su taşıyan karınca olmak bile önemliydi bu günlerde. Hem de anayasaya yemin edip, anayasayı rafa kaldırıp; parçalayanlar, yok sayanlara rağmen artık vazgeçtikçe kaybedeceğimiz bir sürece giriyoruz. Bu yüzden vazgeçmemek gerek. Bu yüzden inadına; ‘özgür halk için buradayız’ demek gerek. Hatta yüksek sesle; ‘inadına inanç özgürlüğü, inadına demokrasi, inadına cumhuriyet’ demek…

-“MİLLETE HİZMETİ SİYASET ARACILIĞIYLA SÜRDÜRMEK BİR GEREKLİLİK”-

Öyle ki taşın altına elini sokmak artık bu ülkenin evlatlarına düşen önemli bir görev diye düşünüyorum. Çünkü unutmamalı; şeffaf olmayıp her şeyin üstünü örten, yolsuzluğa bulaşıp halkın hakkını gasp edenlere karşı durmak her vatandaşın görevi. Ayrıca hangi fikirden, inançtan olursa olsun bu saatten sonra ifade özgürlüğü için savaşmaktan kaçınmak ülkeye, demokrasiye ihanettir. Ay Yıldızlı takımda ter dökmenin şerefini, milletime hizmetkar olup siyaset aracılığıyla sürdürmenin bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Duam o ki; Allah ülkeme, milletime hizmetkâr olmaktan son nefesime kadar beni ayırmasın. 7 Haziran Genel Seçimleri'ne bağımsız aday olarak yaptığım başvurunun hayırlara vesile olmasını dilerim." (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@