Güvenlik Zafiyeti Oluşturmasına İzin Vermeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün olduğu gibi bugün de şer odaklarının Türkiye’de bir yönetim ve güvenlik zafiyeti oluşturmasına izin vermeyeceklerinin altını çizerken

Haberler 30.08.2015, 16:04
Güvenlik Zafiyeti Oluşturmasına İzin Vermeyeceğiz

ANKARA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün olduğu gibi bugün de şer odaklarının Türkiye’de bir yönetim ve güvenlik zafiyeti oluşturmasına izin vermeyeceklerinin altını çizerken, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır” açıklamasında bulundu.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün büyük istiklal mücadelemizin zaferle taçlanmasının 93. yıldönümü” derken, “Şüphesiz ki bu zafer, bağımsızlık ve vatan şuuruyla temayüz eden millet ruhunun tarihimizdeki en görkemli örneklerinden biri”  ifadelerini kullandı.

Davutoğlu,  Başkomutanlık Meydan Muharebesinin, Türk insanının en zor şartlarda bile tek yürek, tek millet olarak mücadele ettiğini tüm dünyaya gösterdiğini vurgularken, şunları kaydetti:

“Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır. Dün olduğu gibi bugün de, şer odaklarının ülkemizde bir yönetim ve güvenlik zafiyeti oluşturmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” (ANKA)

(HM/ÖZK)              

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@