Gömülmek İstendiğimiz Mezardan Çıktık

ANKARA(ANKA)- Türkiye’nin 12 yıl öncesine göre 3 kat büyüdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gömülmek istendiğimiz mezardan çıktık. Artık böyle bir durum yok. Üzerimize dökülmek istenen betonu parçaladık. Y

Haberler 09.04.2015, 12:59
Gömülmek İstendiğimiz Mezardan Çıktık

ANKARA(ANKA)- Türkiye’nin 12 yıl öncesine göre 3 kat büyüdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gömülmek istendiğimiz mezardan çıktık. Artık böyle bir durum yok. Üzerimize dökülmek istenen betonu parçaladık. Yeniden nefes almaya, çevremizle irtibat kurmaya başladık” dedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent Enstitüsü tarafından, bu yıl dördüncüsü verilen “Türk Patent Ödülleri" sahiplerini buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı ödül töreninde patent, marka, endüstriyel tasarım ve coğrafi işaret alanlarında ödüller verildi.

Ödül töreninde konuşan Erdoğan, üretilen her yeniliği, her buluşu, her tasarımı, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda atılmış kıymetli bir adım olarak değerlendirdi. Erdoğan konuşmasında Türkiye’nin her alanda olduğu gibi sınai mülkiyet alanında da, büyümeye, gelişmeye, dünyada adından söz ettirme devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin 2014 yılında 110 binin üzerinde marka başvurusu ile Avrupa’nın en fazla marka başvurusu yapılan ülkesi konumunda olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu rakamlar Türkiye’nin kabına sığmadığını ifade ediyor. Bugüne adar elde ettiğimiz neticeler elbette önemlidir ama asla yeterli değildir. Bizim 2023 hedeflerimiz var. Bunun için kat etmemiz gereken çok mesafe bulunuyor. Türkiye’yi 2023 hedeflerine sizlerle birlikte ulaştıracağız. Bu coğrafya bilgiye, bilime, birikime, buluşa, tasarıma asla yabancı değildir” dedi.

“Gömülmek istendiğimiz mezardan çıktık” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Artık böyle bir durum yok. Üzerimize dökülmek istenen betonu parçaladık. Yeniden nefes almaya, çevremizle irtibat kurmaya başladık. Elbette halen pek çok sıkıntımız var ama artık eskisinden farklı olarak bir imkâna sahibiz. Kendimize güveniyoruz, başarabileceğimize inanıyoruz. İnançla birlikte artık somut neticelere de sahibiz. Ekonomilerde elde ettiğimiz neticeler var, alt yapıda elde ettiğimiz neticeler var, sosyal devlet olma yolunda elde ettiğimiz neticeler var, Uluslararası alanda elde ettiğimiz neticeler var. Bugünün Türkiye’si 12 yıl öncesinin Türkiye’sinden 3 kat daha büyük ama yetmez” diye konuştu.

 Erdoğan konuşmasında, yeni Türkiye yolunda çalışmayı sürdüreceklerinin de altını çizdi.(ANKA/DEVAM)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@