Gök: Davutoğlu'nun Derhal Görevi Vermesi, Cumhurbaşkanının Figüranı Olmaması Gerekir

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun top çevirdiğini iddia ederek, “Davutoğlu’nun derhal görevi vermesi, iade etmesi ve ‘ben fiili bir şekilde sistem değişikliği yapıyorum’ diyen Cumhurbaşkanı’nın figüranı olmaması gerekir.

Haberler 17.08.2015, 13:46
Gök: Davutoğlu'nun Derhal Görevi Vermesi, Cumhurbaşkanının Figüranı Olmaması Gerekir

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun top çevirdiğini iddia ederek, “Davutoğlu’nun derhal görevi vermesi, iade etmesi ve ‘ben fiili bir şekilde sistem değişikliği yapıyorum’ diyen Cumhurbaşkanı’nın figüranı olmaması gerekir. Görev Genel Başkanımıza verilmeli. Muhtemel yapılacak görüşmelerde belki CHP bir koalisyon seçeneğini ortaya çıkartabilir” dedi.

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında hükümet kurma çalışmalarını değerlendirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı’ndan görevi devraldıktan sonra hükümet kurmaya yönelik çalışmalar içerisinde olmadığını  iddia eden Gök, “Partimiz ile yaptığı görüşmede bir seçim hükümeti önerisiyle CHP’ye gelmiştir, üç aylık süreyle” dedi.

-“DAVUTOĞLU TOP ÇEVİRMEKTE”-

Başbakan’ın top çevirdiğini öne süren Gök, şöyle dedi:

“Sayın Davutoğlu şimdi top çevirmekte, zamana yaymakta, bugünde MHP ile yapacağı görüşmeyle belki bir sonuca varabilirler, varamazlar onu bilemiyoruz ama artık bir sonuç çıkmadığı takdirde görevi derhal devretmelidir, artık bundan sonraki geçen her dakika her saat Cumhurbaşkanının verdiği görevi bundan sonra iade etmeyen Sayın Davutoğlu’nun bundan sonraki süreçteki her adımı bir yetki gasbıdır.

-“CUMHURBAŞKANININ FİGÜRANI OLMAMASI GEREKİR”-

Sayın Davutoğlu’nun derhal görevi vermesi, iade etmesi ve ‘ben fiili bir şekilde sistem değişikliği yapıyorum’ diyen Cumhurbaşkanı'nın figüranı olmaması gerekir. Davutoğlu da önemli bir sınavdan geçecektir. Bu görevi yetki gasbına uğratmadan ki halen şu anda yetki gasbına uğramıştır. Derhal devretmesi gerekmektedir.”

-“BELKİ CHP BİR KOALİSYON SEÇENEĞİNİ ORTAYA ÇIKARTABİLİR”-

Başbakan’ın görevi iade etmesini isteyen Gök, “Görev Genel Başkanımıza verilmeli. Muhtemel yapılacak görüşmelerde belki CHP bir koalisyon seçeneğini ortaya çıkartabilir. Cumhurbaşkanı Sayın Davutoğlu görevi iade ettikten sonra Genel Başkanımıza görevi vermeli ve Genel Başkanımız da kalan süre içerisinde bir hükümet çalışmalarını sürdürmelidir. Bu sürenin oyalanması, sahada top çevrilmesi artık bir yetki gasbıdır” diye konuştu.(ANKA/DEVAM)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@