Geçici Bakanlar Kurulu Beş Gün İçinde Kurulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen seçimlerin yenilenmesine dair kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından gözler saat 11.00’de başlayacak olan Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesine çevrildi. Geçici Bakanlar Kurulu beş gün içinde kurulacak.

Haberler 25.08.2015, 10:52
Geçici Bakanlar Kurulu Beş Gün İçinde Kurulacak

ANKARA (ANKA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen seçimlerin yenilenmesine dair kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından gözler saat 11.00’de başlayacak olan Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesine çevrildi. Geçici Bakanlar Kurulu beş gün içinde kurulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 11.00’de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek. Cumhurbaşkanı geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere  Davutoğlu’nu görevlendirecek.

-BEŞ GÜN İÇİNDE KURULACAK-

Cumhurbaşkanı tarafından verilen seçimlerin yenilenmesine dair karar Resmi Gazete’de dün akşam yayınlandı.

Geçici Bakanlar Kurulu, yenilenme kararının Resmî Gazete’de ilânından itibaren beş gün içinde kurulacak.

 -ADALET, İÇİŞLERİ VE ULAŞTIRMA BAKANLARI BAĞIMSIZLARDAN OLACAK-

Geçici Bakanlar Kuruluna, Adalet, İçişleri ve Ulaştırma bakanları Türkiye Büyük Millet Meclisindeki veya Meclis dışındaki bağımsızlardan olmak üzere, siyasî parti gruplarından, oranlarına göre üye alınacak.

Siyasî parti gruplarından alınacak üye sayısını Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı tespit ederek Başbakan’a bildirecek. Teklif edilen bakanlığı kabul etmeyen veya sonradan çekilen partililer yerine, Türkiye Büyük Millet Meclisi içinden veya dışarıdan bağımsızlar atanacak.

 -GÜVENOYUNA BAŞVURULMAYACAK-

Geçici Bakanlar Kurulu için güvenoyuna başvurulmayacak. Geçici Bakanlar Kurulu seçim süresince ve yeni Meclis toplanıncaya kadar vazife görecek. (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@