Gebze'yi karıştıran fotoğraf

KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda toplantı masasında çıplak kadın fotoğrafının çekilmesiyle ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı.

Haberler 17.08.2015, 18:39
Gebze'yi karıştıran fotoğraf

(DHA)- KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde, AK Parti İlçe Başkanlığı'nda toplantı masasında çıplak kadın fotoğrafının çekilmesiyle ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı. Partiden ihraç edilen 1 kişinin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Partiden yapılan yazılı açıklamada ise bunun yıpratmaya yönelik komplo olduğu belirtildi.

Kocaeli'de yayınlanan yerel Bizim Kocaeli Gazetesi'nde, 'AKP binasında seks skandalı' başlığı ile yayınlanan haber ortalığı karıştırdı. Bir partilinin toplantı odasına kadın getirip masasının üzerinde birlikte olduktan sonra bunu hava atmak amacıyla arkadaşlarına göstermek için kadının çıplak fotoğrafını çektiği ileri sürüldü.

Dün gece yayınlanan bu haber üzerine 6 ay önce partinin ilçe gençlik kolu yönetiminden ihraç edilen S.M., kadın arkadaşı D.A. ile B.K. adlı bir kişiyi gözaltına aldı. 3 kişi savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise bunun, "Ak Parti'nin yıpratılması ve kamuoyu önünde küçük düşürülmesi adına yapılan çirkin komplo" olduğu belirtildi. Açıklamada, "Geçmişte kısa bir dönem mahalle teşkilatlarımızda görev yapan iki isim hakkında sorumsuz tavırları ve parti disiplinine aykırı tutumları nedeniyle istifaları istenmiş ve istifaları alınarak parti ile ilişikleri kesilmiştir. Aynı kişilerin partimiz aleyhine kin ve nefret söylemi içinde oldukları, sosyal medya hesaplarında iş bu nefret söylemlerinin dışa vurumunu gösterir paylaşımları olduğu da görülmüştür" denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@