Gara'ya Giden HDP'li Milletvekili Hakkında Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak Suçundan Soruşturma Açıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir'in Gara'ya gittiğini açıklamasını ihbar kabul eden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Dirayet Taşdemir hakkında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan soruşturma başlattı.

Gara'ya Giden HDP'li Milletvekili Hakkında Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak Suçundan Soruşturma Açıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir hakkında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMASI İHBAR KABUL EDİLDİ!

Dün gece A Haber'in canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamaların altına imza attı. Bu açıklamaların en çarpıcı olanı ise Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Pençe Kartal-2 Operasyonu'nu düzenlediği ve PKK'nın rehin tuttuğu 13 polis ve askerin şehit edildiği Gara'ya HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir'in de gittiğini söylemesi oldu.

SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAK SUÇUNDAN SORUŞTURMA!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamalarının ihbar kabul edildiğini ve HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir hakkında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan bilgilendirmede HDP'li Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir'in 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 314/2 maddesin kapsamında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık bu soruşturma ile alakalı olarak iddianame hazırlarsa ve ilgili mahkeme kabul ederse Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir için yargılanma süreci başlayacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@