Fikri Işık: Bu muhalefet varken 41'inci bütçeyi de inşallah yapacağız

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Ar-Ge Reform Paketi" konulu toplantısına katıldı.

Fikri Işık: Bu muhalefet varken 41'inci bütçeyi de inşallah yapacağız
BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen "Ar-Ge Reform Paketi" konulu toplantısına katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Fikri Işık, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın ölümünün 5. yıldönümü nedeniyle Allah'tan rahmet dileyerek, "Erbakan hocamız, bilgi ve birikimiyle, siyasi duruşuyla, öncü bir dava adamı kimliğiyle Türk siyasetinde unutulmaz izler bıraktı" ifadesini kullandı.

Bakan Işık, "Erbakan hocamız, milli bir sanayinin, üretimin, yerli teknolojiler geliştirmenin ne kadar kritik olduğunu zihinlere kazıyan ilk isimlerden biri oldu. Bugün maalesef vefatının ardından sağlığında Erbakan Hocanın fikirleriyle değil de takkesiyle, tesbihiyle, takunyasıyla seccadesiyle uğraşan insanların bile bu hakkı teslim ediyor olması kayda değerdir. Onun her türlü statükoya karşı milletin safında giriştiği mücadele, bugün bize örnek teşkil etmeye deva ediyor" dedi.

MÜSİAD'IN EKONOMİDEKİ VE DEMOKRATİKLEŞMEDEKİ ROLÜ

Konuşmasında 28 Şubat 1997 döneminin yarın yıldönümü olduğunu anımsatan Fikri Işık, MÜSİAD'ın o dönemdeki rolünü anlattı. Işık, "MÜSİAD, sadece ekonominin kahramanlarından biri olmadığını aynı zamanda demokratikleşme sürecinin de en önemli aktörlerinden birisidir. 'Bin yıl sürecek' denilen o meşum günlerin karanlığı, 3 Kasım 2002'den itibaren yerini umuda, başarıya ve aydınlığa bıraktı. Türkiye o tarihten itibaren demokrasi çıtasını sürekli yükseltti, sosyal ve ekonomik yapısını sürekli güçlendirdi" dedi.

DEMOKRASİ TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ BAŞARISINI MİLLETÇE GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLACAĞIZ"

Fikri Işık, yeni anayasa çalışmaları içinde, "İnşallah, yeni anayasayı da hayata geçirdiğimizde demokrasi tarihimizin en önemli başarısını da milletçe gerçekleştirmiş olacağız. Bugün her ne kadar muhalefet partileri, bu süreçten yan çizmek için ipe un sermeye çalışsalar da, milletimiz, sivil ve demokratik bir anayasayı muhakkak yapacaktır" ifadelerini kullandı.

2016 BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ

Fikri Işık, TBMM Genel Kurulu'nda dün görüşülmesine başlanılan 2016 bütçesine değinerek bütçenin tüm ekonomik ve sosyal taraflar için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ak Parti iktidarlarının 14'üncü bütçeyi hazırlamasının heyecanını ve gururunu yaşadıklarını belirten Bakan Işık şöyle devam etti:

"Dün Naci Bostancı '14'ü tersine çevirip 41 diye' de alabilirsiniz dedi. İnşallah 41'inci bütçeyi yapmak da Ak Parti iktidarına nasip olur. Bu muhalefet varken 41'inci bütçeyi de yapacağız inşallah. Bugün 13 yıllık Ak Parti iktidarına rağmen muhalefetin güç kaybediyor olmasının nedeni bir yandan Ak Parti'nin başarılı çalışmaları ama bir taraftan da muhalefetin bu noktadaki çapsızlığıdır. Herkesin bu çağda bilgiye kolay ulaşabildiği bir dönemde sizin önce kendi yalanınıza kendinizi uydurup sonra da yalanınıza milletin inanmasını bekleme hakkınız yok. Artık kendi evinizdeki çocuk bile sizin söylediğiniz yalanan inanmıyor. Genel kabul gören kriterlere göre açıklama yapacaksınız. Dün sayın Kılıçdaroğlu'nda bunların hiçbirini göremedik. Uslubündeki nezaket seviyesi bir ana muhalefet partisine hiç yakışmadı. Bir taraftan merhum Ecevit'i örnek alıyoruz diyeceksiniz, ama merhum Ecevit'in sahip olduğu o nezaketli üsluptan hiç nasibinizi almamış olacaksınız. Bu açıdan muhalefetin inşallah bu vesileyi bütçe görüşmelerini eleştirilerini nezaket letafet içerisinde dile getirmesi açısından bir fırsat olur."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.