Esnafa Sicil Affı Getireceğiz

İZMİR  (ANKA) – CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, küçük esnafın büyük sorunları olduğunu ifade ederek, “Biliyoruz esnafımız adeta bir esaret altında. Bir borç sarmalında. Esnafımıza sicil affı getireceğiz. Borçlarını yenide

Haberler 16.05.2015, 00:15
Esnafa Sicil Affı Getireceğiz

İZMİR  (ANKA) – CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, küçük esnafın büyük sorunları olduğunu ifade ederek, “Biliyoruz esnafımız adeta bir esaret altında. Bir borç sarmalında. Esnafımıza sicil affı getireceğiz. Borçlarını yeniden yapılandıracağız” dedi.

Çıray seçim bölgesi İzmir’de esnaf odalarını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını pansuman tedavilerle değil kökten çözmek istediklerini belirten Çıray, “İktidarımızda Esnaf Bakanlığı kuracağız. Toplumumuzun omurgasını oluşturan esnafımızı artık çile çekmekten biz kurtaracağız. Esnaf odalarımızın yetkilerini arttırarak üyelerinin sorunlarını tek çatı atında çözmelerini sağlayacağız” dedi.

Küçük esnafın büyük sorunlarını olduğunu ifade eden Çıray, CHP’nin esnaf için vaatlerini sıralarken şöyle devam etti:

“Biliyoruz esnafımız adeta bir esaret altında. Bir borç sarmalında. Esnafımıza sicil affı getireceğiz. Borçlarını yeniden yapılandıracağız. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafa Sosyal Güvenlik Destek Primi ödetmeyeceğiz. Prim borcu olan esnafın da sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlayacağız.

Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Yeni iş kuracak kadınların 33 bin lirası avans olmak üzere 88 bin lira hibe ödeyeceğiz. İşletmeleri destekler ve teşvik ederken yurttaşlarımızı, yurttaşlarımızı desteklerken esnafımızı mutlu edeceğiz.” (ANKA)

(GO/ORH)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@