Ermenistan'da Darbe Girişimi: Ermenistan Ordusu Başbakan Paşinyan'ın İstifasını İstedi, Paşinyan Halkı Erivan'a Çağırdı!

Reuters tarafından verilen son dakika haberine göre Ermenistan'da bir darbe girişimi olduğu ve Başbakan Nikol Paşinyan ile hükümetin istifasının ordu tarafından istendiği bildirildi. Paşinyan da bir açıklama yaparak Ermenistan'da darbe girişimi olduğunu doğruladı.

Ermenistan'da Darbe Girişimi: Ermenistan Ordusu Başbakan Paşinyan'ın İstifasını İstedi, Paşinyan Halkı Erivan'a Çağırdı!

Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümete yönelik darbe girişimindebulunduğu açıklandı.ORDU HÜKÜMETİ İSTİFAYA DAVET ETTİ!Reuters'in son dakika olarak geçtiği açıklamaya göre Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey komutanlar tarafından bir bildiri yayımlandı. Bu bildirede Başbakan Nikol Paşinyan ile hükümetin istifa etmesi istendi.PAŞİNYAN HALKI ERİVAN'DA TOPLANMAYA ÇAĞIRDI!Yaşanan gelişmeler üzerine Reuters'e açıklama yapan Başbakan Paşinyan, “Ülkede darbe girişimi var. Bizedestek veren halkımızı başkentimiz Erivan'da toplanmaya davet ediyorum.” dedi. Ayrıca Başbakan Paşinyan bir son dakika hamlesi yaparak Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldığını duyurdu.KARABAĞ HEZİMETİ ERMENİSTAN'I KARIŞTIRDI!Ermenistan'da muhalefet bir süredir Başbakan Paşinyan'ı ve hükümeti Karabağ'da Azerbaycan karşısında yaşanan hezimet nedeniyle sert şekilde eleştiriyordu. Bu eleştirilere Ermenistan Ordusu'nun üst düzey komutanları da katılıyordu. Yapılan tüm eleştirilere kulağını tıkayan Paşinyan görevde kalmaya devam edince Ermenistan Ordusu harekete geçti.ERMENİSTAN BAŞBAKANI PAŞİNYAN İSTİFA EDECEK Mİ?Ermenistan'da meydana gelen darbe girişiminin sonuçları tüm dünyaca çok yakından takip edilmeye başlandı. Ülkede iç karışıklığın çıkmasından endişe edilirken Rusya'nın devreye girmesi ve Putin'in Başbakan Paşinyan'ı istifa etmesine dair ikna girişiminde bulunması bekleniyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@