Erdoğan’ın kılına zarar gelirse ateş olur yağarız

Halis Dalkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kılına zarar gelmesi halinde Türk milletinin her evladının ‘ateş olup yağacağını’ söyledi.

Haberler 02.08.2016, 10:38
Erdoğan’ın kılına zarar gelirse ateş olur yağarız

DARBE girişimi ardından başlatılan ‘Demokrasi nöbeti’ne devam edilen Avcılar’da konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kılına zarar gelmesi halinde Türk milletinin her evladının ‘ateş olup yağacağını’ söyledi.

Merkez Mahallesi’ndeki ‘Demokrasi nöbeti"nde yaklaşık 2 bin kişiye seslenen  Halis Dalkılıç, Türk Milleti’nin kadın-erkek, yaşlı-genç demeden canını siper ederek darbeyi durdurduğunu belirterek, şunları söyledi."Başkomutanımız; ‘Bu bayrak, vatan uğruna bu kutlu ecdadın evlatları ölüyor’ derse ne diyeceğiz? Öleceğiz. Bundan kuşkunuz olmasın. Bizi ölümle korkutanlar şahadeti bilmezler. Şimdi alçaklar ‘Suikast yaparız’ diyor, tehdit ediyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın kılına zarar getirir, yan gözle bakarsanız bu milletin her bir evladı, her birimiz Allah’ın izniyle ateş olup üzerinize yağar, hayatı zindan ederiz size. Almanya’da, Amerika’da huzur içerisinde yaşayacaksınız öyle mi? Vallahi 250 bin Türk kardeşim orada. 3 milyon kardeşim Almanya’da. Dünyanın her yerinde vatan evlatları var. ‘Aklınızı başınıza alın. Dünyayı barış ve huzur içerisinde yönetelim, paylaşalım. Mazlumların yanında yer alalım’ diyoruz. Diyorsanız ki; kavga. Bu milletin ecdadı kavgayı da savaşı da, şahadeti de tüm dünyaya öğretir."

Bu  arada Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli de Mustafakemal Paşa Mahallesi’ndeki Demokrasi Nöbeti'nde yaptığı konuşmada, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Darbelere karşıyız. Türkiye Cumhuriyeti, laik, demokratik, sosyal hukuk devletidir. Kardeşçe bir aradayız, bir arada yaşamak istiyoruz. Kimsenin kimseyi ötekileştirmemesini, ayrıştırmamasını, bu dili bile kullanmamasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@