Erdoğan: Öleceksek Bir Kere Ölelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir tercih var, ben devletimin yanındayım veya terör örgütünün yanındayım. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim” dedi.

Haberler 19.08.2015, 16:02
Erdoğan: Öleceksek Bir Kere Ölelim

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir tercih var, ben devletimin yanındayım veya terör örgütünün yanındayım. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim” dedi.

Erdoğan, Muhtarlar Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bugünkü toplantıya pek çok muhtarın tehdit edildiği için gelemediğini belirten Erdoğan,  “Son 12 yılda Doğu ve Güneydoğu'da 260 katrilyon yatırım yapıldı” dedi. Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza görev düşüyor. Vatandaşlarımız güvenlik güçlerinin yanında yer almak durumundadır.

Bölgede devletin değil, örgütün zulmü ve baskını var. Vatandaşımız güvenlik güçlerinin yanında yer almalıdır. Bir bölgede terörist halkın arasına karışıyorsa bölge insanı da üzerine düşen görevi yapmıyor demektir. Muhtar kendi mahallesinde kim oturuyor bunu bilecek. Gerekirse en yakın güvenlik gücüne bildirecek. Okulları yakanlar, hastanelerimizi yakanlar bunlar, camilerimizi yakanlar yıkanlar bunlar. Yeniden çatışmaları başlatan devlet değil 11 Temmuz'da yaptığı açıklamayla bölücü örgüt olmuştur. Bir tercih var, ben devletimin yanındayım veya terör örgütünün yanındayım. Öleceksek bir kere ölelim ama adam gibi ölelim. Terörist silahı bırakacak, sadece bırakmayacak betona gömecek bu da tespit edilecek.” (ANKA/DEVAM)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@