Erdoğan: Birlik İçinde Ülkemizi Daha Parlak Yarınlara Taşımak İçin Çalışıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Kongresi’nde ortaya çıkan şuur ve kararlılığın, aydınlık bir geleceğin yolunu açtığını belirterek, “Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha parlak yarınlara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Haberler 23.07.2015, 15:42
Erdoğan: Birlik İçinde Ülkemizi Daha Parlak Yarınlara Taşımak İçin Çalışıyoruz

ANKARA (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Kongresi’nde ortaya çıkan şuur ve kararlılığın, aydınlık bir geleceğin yolunu açtığını belirterek, “Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha parlak yarınlara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Erdoğan, Erzurum Kongresi’nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, “Kurtuluş Savaşı’nda verilen eşsiz mücadele ve elde edilen şanlı zafer, aziz milletimizin azminin, kararlılığının, inancının ve her şeyin üstünde tuttuğu vatan sevgisinin eseridir” vurgusu yapan Erdoğan, Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesinin aydınlattığı yolda, Amasya’nın ardından Erzurum’da alınan kararlarla milletin müşterek bir ideal etrafında birleştiğini, kurtuluş mücadelesinin nihai hedefinin ortaya konduğunu belirtti.

Erdoğan, Erzurum Kongresi’nin, bölgesel bir kongre olarak planlanmasına rağmen, bir ülkenin mukadderatının belirlenmesinde önemli kararların alındığı, vatanın bölünmez bir bütün olduğunun, manda ve himayenin kabul edilmeyeceğinin ve milli iradenin hakim kılınacağının tüm dünyaya ilan edildiği ulusal bir kongre olduğunu ifade etti.

Erzurum’da ortaya konan kararlılığın, bağımsızlık mücadelesinin yol haritasını şekillendirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“İlk kez bir hükümet kurma fikri ortaya çıkmış, milli egemenliğe kararlı ilerleyiş hususunda milli mutabakat niteliği taşıyan kararlar alınmış, zafere giden yolun ilk adımları atılmıştır.

Erzurum Kongresi’nde ortaya çıkan şuur ve kararlılık, bizlere aydınlık bir geleceğin yolunu açmıştır. Bizler de, geçmişimizden aldığımız güçle, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi daha parlak yarınlara taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Erzurum Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve minnetle yad ediyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@