Erdoğan: 400 Vekili Alabilecek Sayıyı Bir Parti Yakalasaydı, Bugün Durum Çok Farklı Olurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “400 vekili alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu” dedi.

Haberler 06.09.2015, 23:39
Erdoğan: 400 Vekili Alabilecek Sayıyı Bir Parti Yakalasaydı, Bugün Durum Çok Farklı Olurdu

ANKARA (ANKA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “400 vekili alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu” dedi.

Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında, Dağlıca’daki çatışmada çok sayıda askerin şehit olmasına ilişkin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir güvenlik toplantısı yapacağını belirterek, şöyle konuştu:

“O ana kadar da kesin neticeleri almış olurlar. Alınca açıklayacaklar. Hava şartları çok kötüymüş. Bu şartlar altında bir mücadele var. Dağlıca’da yapılan bir temizlik neticesinde böyle bir olay gerçekleşiyor. Zırhlı araçlarla ifade edildiği kadarıyla mayınlarla kurulmuş tuzaklar neticesinde bir olay burada oluşuyor. Şu anda bu konuyla ilgili Genelkurmay Başkanımızın aktardıkları üzücü. Temennim, şu anda yapılacak açıklama ve onun ardından devam edecek olan mücadele çok daha farklı, çok daha kararlı olacaktır.”

Erdoğan, “400 vekil verin, bu iş huzur içinde çözülsün” sözlerinin bugünkü çatışmalı ortama geçilmesinde etkili olduğu iddialarına şu yanıtı verdi:

“400 hedefini gösterme, aslında yeni anayasanın inşası noktasında, böyle bir hedefi hangi parti alırsa alsın, yeni anayasayı kurabilirsin ve bu yeni anayasayla birlikte de yeni Türkiye adımını rahatlıkla atabilmeye yönelik bir hedeftir bu. 400 vekili alabilecek veya bir anayasayı inşa edebilecek sayıyı bir siyasi parti yakalasaydı, durum bugün çok farklı olurdu. Her şeyden önce bir yeni Türkiye adımını atmak için böyle bir şey çok önemliydi. Malum siyasi parti, terör örgütünü arkasına almak suretiyle oy devşiriyor. Bunu kendileri de açık açık söylüyorlar. Biz sırtımızı YPG’ye, PYD’ye, PKK’ya dayıyoruz, dediler. Eş Genel Başkan söylüyor bunu. Bunun söylendiği bir Türkiye’de bunlarla parlamenter demokrasiyi nasıl yaşayacaksınız, nasıl huzur ortamını inşa edeceksiniz? Tabi ki hükümet ve güvenlik güçleri ellerinden geleni yapacaklar. Bunları milletimiz takdir ediyor. Milletimiz notunu veriyor. Bunlar kandan besleniyor zaten.” (ANKA/DEVAM)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@