Enflasyon Yükseliyor, Mutfakta Yangın Büyüyor

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, enflasyonun yükseldiğini, mutfaktaki yangının büyüdüğünü iddia ederek, “Vatandaş pazara bile gidemiyor. Hükümet seyrederken mutfakta yangın büyüyor” dedi. Ayaydın yaptı

Haberler 03.04.2015, 15:07
Enflasyon Yükseliyor, Mutfakta Yangın Büyüyor

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, enflasyonun yükseldiğini, mutfaktaki yangının büyüdüğünü iddia ederek, “Vatandaş pazara bile gidemiyor. Hükümet seyrederken mutfakta yangın büyüyor” dedi.

Ayaydın yaptığı açıklamada Mart ayı TÜFE rakamlarının gerek hükümetin gerekse de Merkez Bankasının çizdiği “pembe tablonun” aksine enflasyonun düşmeyeceğini, yükselmeye devam edeceğini gösterdiğini söyledi.

Düşmesi beklenen enflasyonun bir önceki aya göre artışla, üç ayın zirvesine çıktığını ifade eden Ayaydın şöyle dedi:

“Ekonomi yönetimi yüksek enflasyonun da günah keçisini bulmuş: gıda fiyatlarındaki artış! Bu alanda hiçbir şey yapmayan, gıdada üretici tüketici fiyatları arasındaki uçurumu konusunda bile yıllardır adım atmayan ekonomi yönetimi, enflasyondaki başarısızlığının suçunu bu kez de gıdaya atıyor. Madem öyle al tedbirini, yap reformlarını üretici de kazansın, tüketici de! Enflasyon sepetinin dörtte birini oluşturan ve vatandaşın harcamalarının önemli bir bölümünü teşkil eden gıdada fiyatlar el yakıyor, vatandaş pazara bile gidemiyor. Ne yazık ki AKP Hükümetinin bu performansının bedelini vatandaş ödüyor. Hükümet seyrederken mutfakta yangın büyüyor. Vatandaşın hayat pahalılığı azalmadığı gibi, her geçen gün artıyor.” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@