Emep: Partimizin Kararı Hdp İle İttifak Hukuku Açısından Yanlışlık İçermemektedir

Emek Partisi (EMEP), HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “EMEP’in ve Levent Tüzel’in tutumunun ittifak hukuku ile bağdaşmadığı” şeklindeki açıklamalarına, “Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir” yanıtını verdi.

Haberler 03.09.2015, 20:20
Emep: Partimizin Kararı Hdp İle İttifak Hukuku Açısından Yanlışlık İçermemektedir

ANKARA(ANKA) - Emek Partisi (EMEP), HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “EMEP’in ve Levent Tüzel’in tutumunun ittifak hukuku ile bağdaşmadığı” şeklindeki açıklamalarına, “Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir” yanıtını verdi.

EMEP’ten yapılan açıklamada, Selahattin Demirtaş’ın “EMEP’in ve Levent Tüzel’in tutumunun ittifak hukuku ile bağdaşmadığı” şeklindeki açıklamalarının ardından, “Partimizin kararı, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermemektedir. Partimizin, hükümette yer almayı kabul etmemesi ve Levent Tüzel’e yapılan bakanlık teklifini reddetmesi bir süredir kamuoyunda tartışılıyor. Sayın Demirtaş’ın bu açıklamasını doğru bulmadığımızı ve bu tartışmanın partimiz ve HDP yönetimi açısından basın üzerinden sürdürülmesinden yana olmadığımızı bu vesile ile vurgulamak istiyoruz” denildi.

-"AKSİNE İTTİFAK HUKUKU BÖYLESİ FARKLI TUTUM VE YAKLAŞIMLARIN OLABİLECEĞİNİ İÇEREN BİR HUKUKTUR"-

Parti kararının, HDP ile olan ittifak hukuku açısından herhangi bir yanlışlık içermediği belirtilen açıklamada, “Aksine ittifak hukuku böylesi farklı tutum ve yaklaşımların olabileceğini içeren bir hukuktur. Partimiz bu güne kadar üzerinde mutabık olduğumuz ittifak hukukuna uygun davranmıştır. Sayın Demirtaş bunu en iyi bilen kişilerden birisidir. Partimizin Genel Yönetim Kurulu (GYK) toplantı halindedir. Siyasi gelişmeler ve seçimler konusundaki değerlendirme ve kararını kamuoyuyla en kısa sürede paylaşacaktır. Demokrasi güçlerinin birlikte hareketini ve ortak mücadelesini güçlendirmek konusunda partimiz her dönem üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir. Bu konuda özenli ve yapıcı bir tutum içerisinde olmak hepimizin ortak sorumluluğudur diye düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@