Elif Doğan Türkmen: Tesbih seccade aldınız da hastanenin ekipman ve akan çatı sorunu giderildi mi?

CHP’li TÜRKMEN, Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin 500’er adet tespih ve seccade alım ihalesini Sağlık Bakanı MÜEZZİNOĞLU’na sordu. “Hastanenin Personel, Ekipman ve Akan Çatı Sorunu Giderildi Mi?

Haberler 02.04.2016, 13:56 02.04.2016, 14:05
Elif Doğan Türkmen: Tesbih seccade aldınız da hastanenin ekipman ve akan çatı sorunu giderildi mi?
CHP’li TÜRKMEN, Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin 500’er adet tespih ve seccade alım ihalesini Sağlık Bakanı MÜEZZİNOĞLU’na sordu.

“Hastanenin Personel, Ekipman ve Akan Çatı Sorunu Giderildi Mi?
 
Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin 500’er adet tespih ve seccade alım ihalesi TBMM gündemine taşındı. CHP’li TÜRKMEN, Sağlık Bakanına, “Hastanenin personel, ekipman ihtiyacı ile akan çatı sorununu, tespih ve seccade alımından önce gidermeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

TBMM Katip Üye CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN, Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde; hastanenin web sayfasının Satın Alma ve Doğrudan Temin bölümünde yer alan duyuruda, 500 tespih ve 500 seccade alımı ihalesine çıktığını belirterek, ilgili firmalara teklif mektubu gönderildiğini hatırlattı.

Söz konusu ihalenin basında da yer aldığını ifade eden TÜRKMEN, soru önergesinde hastanenin yanlış yapılan acil servisinin yıkılıp yeniden yapıldığını ve her yağmurda hastanenin çatısının aktığına da dikkat çekti. Hastanenin personel, ekipman ihtiyacı ile akan çatı sorununun, tespih ve seccade alımından önce giderilip giderilmeyeceğini sordu. 

TÜRKMEN, Sağlık Bakanına şu soruları da yöneltti:

1-Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin tespih ve seccade alım ihalesine çıkmasının gerekçelerini açıklar mısınız? Böyle bir ihaleye çıkılmasını uygun buluyor musunuz? İhaleyi iptal etmeyi, hastane yetkili ve sorumluları hakkında yasal veya idari bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?
 
2-İnsanların (hasta-hasta yakını veya personel) hastanelerde ibadetlerini yerine getirebilmelerinin yolu hastane envanterlerinde tespih ve seccade bulundurmak mıdır?
 
3-Bakanlığınıza bağlı başka hastanelerde de bu ve buna benzer ihalelere daha önce çıkılmış mıdır? Çıkıldı ise hastaneleri ve ihalelerin ayrıntılarını açıklar mısınız?
 
4-Adana Numune Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin personel (doktor-hemşire-hastabakıcı) ihtiyacı var mıdır? Var ise bu ihtiyaçları nasıl ve ne zaman gidermeyi planlıyor musunuz?
 
5-Söz konusu Hastanenin tıbbi araç-gereç, ekipman, malzeme ve makine eksiklikleri var mıdır? Varsa ne zaman giderilecektir?
 
6-Hastanenin akan çatısı onarılmış mıdır? Onarılmadı ise bu sorun ne zaman giderilecektir?
 
7-Hastanenin personel, ekipman ihtiyacı ile akan çatı sorununu, tespih ve seccade alımından önce gidermeyi düşünüyor musunuz? Açıklar mısınız? 
 
8-Bakankanlığınıza bağlı hastanelerde insanların ibadetlerini yerine getirebilmesi amacıyla (imam, müezzin vb) din görevlisi için kadro tahsis etmeyi de düşünüyor musunuz?
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@