Elif Doğan Türkmen; Daha kaç kurban verilmesi gerekiyor?

Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen Adana’nın sorunlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Haberler 25.08.2015, 15:39
Elif Doğan Türkmen; Daha kaç kurban verilmesi gerekiyor?

ELİF DOĞAN TÜRKMEN; TRAFİK TERÖRÜNE SON VERİLSİN.

YEŞİLOBA MAHALLESİNİN ÖLÜM YOLU.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Adana  Milletvekili Elif Doğan Türkmen; TRAFİK TERÖRÜ KADER Mİ SORUMSUZLUK MU?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Adana  Milletvekili Elif Doğan Türkmen Adana’nın sorunlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Adana  Milletvekili Elif Doğan Türkmen; ülkemiz terörün her türlüsünden çekiyor ve canlarını teröre kurban veriyor. Adana’nın Yeşiloba mahallesini ikiye bölen eski adı ile E5 denilen  D-400 karayolu ölüm saçmaya devam ediyor. Bu yolda vızır vızır geçen kamyon, tır, otobüs, minibüs ve diğer araçlarla,  mahallesinde  karşıdan karşıya geçmeye çalışan mahalleli canı ile Rus ruleti oynamak zorunda kalıyor.  Yeşiloba’nın çığlığına kulağını kapatan yetkililerin sorumluluğuna sahip çıkması ve hesap vermesi hepsinden önemlisi bu sorunun çözülerek ÜSTGEÇİT yapılması  için TBMM’de soru önergesi verdim. Bilinsin ki;  Yeşiloba’lı hemşehrilerimiz  yalnız değil. Bu konunun takipçisi olacağım. “ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Adana  Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in ,  İçişleri Bakanı  Sebahattin ÖZTÜRK’ün yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanlığı tarafından  19 Ağustos 2015 tarih 1117 numara ile işleme alınmıştır.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.18.08.2015

 Av. Elif Doğan TÜRKMEN

 Adana Milletvekili

Adana İli Seyhan İlçesi sınırları içerisinde bulunan Yeşiloba Mahallesi, D-400 karayolu ile ikiye bölünmektedir. Şehirlerarası ulaşım araçlarının yoğun bir şekilde kullandığı bu yol üzerinde ise mahalle sakinlerinin kullanabileceği bir üstgeçit bulunmamaktadır. Bu durum her gün okula ve işe giden yayalar için tehlike arz etmektedir. Yeşiloba mahalle muhtarı Ata Ürün de D-400 karayolunda üst geçit bulunmaması nedeniyle 14 yaşındaki evladını kaybetmiş ve aynı acıyı başkalarının da yaşamalarını engellemek için yoğun bir çaba göstermiştir. Ancak; Karayolları Genel Müdürlüğüne, Seyhan Belediyesine, Adana Büyükşehir Belediyesine, Adana Valiliğine ve Seyhan Kaymakamlığına yaptığı başvurulardan herhangi bir netice alamamıştır. Halen çözüme ulaştırılmamış bu problem neticesinde de birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanmakta ve kaza korkusu ile yaşamaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda;

  1. Bahsi geçen bölgeye üst geçit yapılması hususunda herhangi bir çalışma var mıdır? Üst geçit yapım çalışmalarına hangi tarihte başlanacaktır?
  2. Üst geçidin yapımına hangi kurumun sorumluluğunda başlanacaktır?
  3. 01/01/2010 tarihinden bu yana, D-400 karayolu üzerinde, kaç trafik kazası meydana gelmiş, kaç vatandaşımız yaralanmış, kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir?
  4. Üst geçidin yapımının gecikmesinin sorumluları hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır? Soruşturmalar hangi aşamadadır?
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@