Ekrem İmamoğlu, Cuma Hutbesini Eleştirerek Diyanet'e Yüklendi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir açıklama yaparak geçtiğimiz hafta camilerde cemaatlere yönelik verilen Cuma hutbesini eleştirdi.

Ekrem İmamoğlu, Cuma Hutbesini Eleştirerek Diyanet'e Yüklendi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bazı köşe yazarları ve televizyon yorumcuları ile bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Ekrem imamoğlu geçtiğimiz hafta camilerde okunan Cuma hutbesini eleştirerek üzüldüğünü söyledi.

CUMA HUTBESİ ELEŞTİRİSİ!

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara yönelik açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu her iki taraf arasında hoş olmayan bir sürecin yaşandığını vurguladı. Bu sırada geçtiğimiz haftanın Cuma hutbesine değinen Ekrem İmamoğlu, “Basında pek gündeme gelmedi veya yeterince gündeme gelmedi. Boğaiçi Üniversitesi'nde gençler bir sorun yaşıyorlar ve bu sorunun aşılması için kendilerinin anlaşılmasını istiyorlar. Böyle bir ortamda gençlere edep ve ahlak dersi verilen bir Cuma hutbesinin okunmasını çok manidar buldum. Diyanet İşleri Başkanlığı 7/24 siyasete devam ediyor.” dedi.

GENÇLERİN ANLAŞILMAYA İHTİYACI VAR!

Cuma hutbesi ile alakalı olarak sorumlunun imamların olmadığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “İmamlara diyecek sözümüz yok. Onlar ne yapsın. Bu Cuma hutbelerini Diyanet İşleri Başkanlığı gönderiyor. İmam sadece eline verilen kağıdı okuyor. Ancak çok üzüldüğümü ifade etmeliyim. Bu gençlerin anlaşılmaya ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.

CUMA HUTBESİ TARTIŞMALARI SÜRÜYOR

Ekrem İmamoğlu'nun bu açıklamaları ise tartışılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılan Cum ahutbesi eleştirilerinin devam etmesi tartışmaların ana noktası oldu. Geçtiğimiz haftalarda CHP'li bazı siyasetçiler Cuma hutbelerinin AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlandığını iddia etmişlerdi. Bu iddialar üzerine Diyanet İşleri Bakanlığı harekete geçerek iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@