Dsp'li Ağırbaş: Seçimlere 20 Parti Katılıyor Ama…

ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Jale Ağırbaş, seçimlere 20 partinin katılıyor olmasına karşın sadece 4 parti varmış gibi hareket edildiği eleştirisinde bulunarak, “Halk bir ablukaya alınmaya çalışılmaktadır”

Haberler 17.04.2015, 17:50
Dsp'li Ağırbaş: Seçimlere 20 Parti Katılıyor Ama…

ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Jale Ağırbaş, seçimlere 20 partinin katılıyor olmasına karşın sadece 4 parti varmış gibi hareket edildiği eleştirisinde bulunarak, “Halk bir ablukaya alınmaya çalışılmaktadır” dedi.

Ağırbaş yaptığı yazılı açıklamada, 7 Haziran’daki seçimde halkın iradesinin parlamentoya yansımaması halinde Türkiye’nin yarınlarına güvenle bakma konusunda büyük bir riskle karşı karşıya olacağını ifade etti. Ağırbaş, “Medyanın da destek verdiği bu senaryo içerisinde tasarlanan 4 yapılı bir parlamento teşkil etmektir. Seçimlere 20 parti katılıyor ama medya sadece 4 parti varmış gibi haberler yapıyor, anketler yayınlıyor. Siyaset mühendislerinin hedefinde tamamen bunu organize etmek, bu tarzda bir algıyı kamuoyunda yaratmak bulunmaktadır. Bu algının kamuoyunda kabul görmesi için yazılı ve görsel medya ve her türlü iletişim olanakları kullanılmakta, halk bir ablukaya alınmaya çalışılmaktadır. Demokrasinin önündeki yüzde 10 baraj engeli halkın seçim sandığına gitmesini engelliyor. Vatandaşlarız kendini ifade edecek partinin baraj altında kalmasından endişe ediyor” dedi.

 -“ÇALIŞMALARIMIZI HALKA YANSITMAKTA ENGELLEMELERLE KARŞILAŞIYORUZ”-

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu koşulların DSP’nin çalışmalarını ve ürettiği politikaları halka yansıtmak konusunda kendi dışında gelen bir takım güçlükler ve engellemelerle karşılaşmasına yol açtığını belirten Ağırbaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti için seçmenin sandığa gidip kerhen değil istediği partiye oy vermesi gerektiğini ifade etti. Ağırbaş, “İşçi haklarını artıran, esnafın sorunlarına çözüm bulan, işsizliği yok eden sosyal içerikli ekonomi politikası uygulamak, yolsuzluklara son veren politikaları bir an önce yürürlüğe koymak, temiz siyaset temel misyonumuzdur. Yoksullukla mücadele edeceğiz. İşsizlere iş yaratılacaktır. DSP kadroları siyasete kalite, yenilik ve damga vurmaya geliyor. 7 Haziran Genel Seçimleri hem Türkiye hem de DSP için hayırlı bir başlangıç olacaktır” dedi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@