Dolarda Artış İflasları Getirir

ANKARA (ANKA) – Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, dolar kurunda yükselme devam ederse batık banka ve yeni iflasların kaçınılmaz olacağını belirtti. Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi bu yıl öz

Haberler 05.03.2015, 17:56
Dolarda Artış İflasları Getirir

ANKARA (ANKA) – Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, dolar kurunda yükselme devam ederse batık banka ve yeni iflasların kaçınılmaz olacağını belirtti.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye’yi bu yıl özellikle turizmde sorunlarla dolu bir yılın beklediğini öne sürerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’de devletin bütçe yaparken vergi dışında geliri yok. Bu nedenle dövizde var olan yükselişle beraber gelirlerini korumak isteyecek olan hükümet mecburen ya borçlanmayı yükseltecek ya da vergileri buna göre hayat pahalılığı gelecek günler de daha da belirginleşecek ve halkımız fakirleşmeye devam edecek. Bu ekonomiyi ancak parti olarak biz düzeltiriz. Bizim parti programımız halkımızdan alınan vergilerle geçinen bir ülke olmayı değil vergilerle yeni gelir elde eden yatırımlar yaparak vergi yükünü hafifletmek isteyen bir anlayış temeline oturmaktadır. Türkiye çaresiz olarak yeni gelir kalemleri oluşturmak zorunda olan bir ülkedir. Elindeki gelir getiren kurumları satan bir anlayış ile bu mümkün olamayacağı gibi bu ekonomi de düzelmez.” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@