Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Tahran'da Yemen Ve Suriye'ye İlişkin Görüşler Değerlendirilecek

BERLİN(ANKA) – Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İran ziyareti ile ilgili “Ziyarette elbette ki Yemen başta olmak üzere Suriye ve diğer ülkeler konusundaki görüşler de değerlendir

Haberler 05.04.2015, 06:45
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Tahran'da Yemen Ve Suriye'ye İlişkin Görüşler Değerlendirilecek

BERLİN(ANKA) – Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İran ziyareti ile ilgili “Ziyarette elbette ki Yemen başta olmak üzere Suriye ve diğer ülkeler konusundaki görüşler de değerlendirilecektir” dedi. “Görüş ayrılıklarına karşın tarafların bu ziyaretten olumlu izlenimler ve kazançlarla ayrılacağını” söyleyen Bilgiç, İran’ın nükleer programı ile ilgili sürecin yakın takipçisi olacaklarını belirtirken de İran’a her türlü desteği vereceklerini ifade etti.  

Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran ziyaretine ilişkin Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle’nin sorularını yanıtladı. Ziyarete “büyük önem” verdiklerdini kaydeden Bilgiç, İran’ın Türkiye’ye yakın komşu olduğunu, zaman zaman yaşanan görüş ayrılıklarına karşın kurulan “net ve doğru” diyalogla bölgede takip edildiğine dikkat çekti. Bilgiç şunları söyledi:

 “Ziyarette elbette ki Yemen başta olmak üzere Suriye ve diğer ülkeler konusundaki görüşler de değerlendirilecektir. Görüş ayrılıklarına karşın taraflar bu ziyaretten olumlu izlenimler ve kazançlarla ayrılacaktır. İran’ın nükleer programı ile ilgili gelişmelerde başından beri diplomatik çözüm yolunu tercih ettiğimizden sürecin yakın takipçisi olacağız ve İran’a her türlü desteği vereceğiz”.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@