Dikkatli Olmamız Gerekiyor

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin, “Bu tip yapıların arkasındakiler, teşvik edenler ve destek verenler ülkemizin etrafındaki çatışma alanlarını ülkemize t

Haberler 01.04.2015, 08:12
Dikkatli Olmamız Gerekiyor

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesine ilişkin, “Bu tip yapıların arkasındakiler, teşvik edenler ve destek verenler ülkemizin etrafındaki çatışma alanlarını ülkemize taşıma gayreti içindedirler. Savcımıza dönük bu canice eylemin arkasındaki düşmanca amaçlara karşı da dikkatli olmamız gerekiyor” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı’nda rehin alınan Berkin Elvan soruşturmasının Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği saldırıyı değerlendiren Bakan Ömer Çelik, “Şehit Savcımız son yolculuğuna uğurlanacak. Allah rahmet etsin. Şehit Savcımızın babasının açıklamalarındaki vakar ve asalet. milletimizin ortak duygusunu ve duruşunu yansıtıyor” dedi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, şunları kaydetti:

“Bu zorlu sınavları aşmak için gereken duygu ve düşünce birlikteliği milletimizin her türlü provokasyon karşısındaki sağduyusunu gösteriyor. Bu canice eylemleri gerçekleştirenlerin mensup olduğu yapı öteden beri ülkemizde mezhep ve etnik temelli çatışma arayışı içindedir. Ayrıca bu tip yapıların arkasındakiler, teşvik edenler ve destek verenler, ülkemizin etrafındaki çatışma alanlarını ülkemize taşıma gayreti içindedirler. Savcımıza dönük bu canice eylemin arkasındaki düşmanca amaçlara karşı da dikkatli olmamız gerekiyor. Bu zor sınavı da milletimizin sağduyusu ile aşacağız. Şehit Savcımızın mekanı cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@