Devlet Opera Ve Balesi'nde Tasarruf Tedbirleri

ANKARA (ANKA)- Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Devlet Opera ve Balesi Genel Mü...

Haberler 28.10.2015, 10:40
Devlet Opera Ve Balesi'nde Tasarruf Tedbirleri

ANKARA (ANKA)- Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce alınan tasarruf tedbirlerine ilişkin, “Yeni eser kostüm, dekor ve aksesuar yapımlarında depolarımızda yer alan malzemelerle yapımlarına ağırlık verilmiş ve bir kısmı da sponsorluklarla desteklenerek bütçe yükü azaltılmıştır” dedi.

-SPONSOR DESTEĞİ-

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın soru önergesini yanıtlayan Kültür Bakanı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce 2014 yılı içerisinde alınan tasarruf tedbirlerine değinerek şöyle dedi:

“Sanat sezonu repertuvarı belirlenirken yeni eserlere bütçe olanakları doğrultusunda yer verilmiştir. Yeni eser kostüm, dekor ve aksesuar yapımlarında depolarımızda yer alan malzemelerle yapımlarına ağırlık verilmiş ve bir kısmı da sponsorluklarla desteklenerek bütçe yükü azaltılmıştır.

Yıl içerisindeki eserlerle ilgili olarak müdürlükler arasındaki geçici görevlendirmelerde tasarrufa gidilmiş zorunlu olmadıkça görevlendirme yapılmayarak bütçe yükü azaltılmıştır.

-“SPONSORLUK KATKILARI SAĞLANARAK BÜTÇE YÜKÜ AZALTILMIŞTIR”-

Reklam, tanıtım, broşür, kitapçık vb. baskı giderlerimizde sponsorluk aracılığıyla karşılanmaya çalışılarak bütçe yükü azaltılmıştır.

-“EK BİR YÜK GETİRİLMEMİŞTİR”-

Bakanlığımızca uluslararası festivaller ile yurtiçi ve yurtdışı turnelerde ve telif ödemelerinde de sponsorluk katkıları sağlanarak bütçe yükü azaltılmıştır.”

Kültür Bakanı alınan bu tasarruf tedbirleri kapsamında bütçe disiplini sağlanarak Merkezi Yönetim Bütçesine ek bir yük getirilmediğini söyledi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@