Destici: "Anayasa’dan Laiklik asla kaldırılmamalıdır"

 Can Mert Şimşek/ANKARA() BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında Bursa’da yaşanan patlamayı kınayarak, yaralanan vatandaşlara acil şifalar diledi. Destici, “ Bu saldırının...

Haberler 28.04.2016, 16:31
Destici: "Anayasa’dan Laiklik asla kaldırılmamalıdır"
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, düzenlediği basın toplantısında Bursa’da yaşanan patlamayı kınayarak, yaralanan vatandaşlara acil şifalar diledi. Destici, “ Bu saldırının arkasındakiler inşallah tespit edilir ve kamuoyuna açıklanır diye umut ediyorum” dedi.

"KİLİS BİZİM VİLAYETİMİZ DEĞİLMİŞ GİBİ SESSİZ KALIYORLAR"

Kilis’te İşid örgütü tarafından yapılan roket saldırılarının her gün daha şiddetlenerek arttığına dikkat çeken Destici,“Onlarca yaralımız ve hayatını kaybeden insanlarımız var bizde geçtiğimiz hafta kilise bir heyet gönderdik ve oradaki kurulumuz ile birlikte raporlar bize ulaştı.Halkın büyük bir panik içerisinde evlerini terk etmek zorunda kalıyorlar ve bu durum Türkiye için çok büyük bir sorun haline geldi. Kilis bizim vilayetimiz değilmiş gibi devleti yönetenler bu duruma sessiz kalıyor.Bu saldırılar ABD veya İsrail’de olsa bu devletler anında sınırı geçer ve müdahale eder. İsrail, Gazze’den roket atıldığını savunarak ülkeye operasyonlar düzenliyor. Gazze'nin üzerine bombalar yağdırıyor. Biz ise sadece Obüslerle cevap veriyoruz.” dedi.

"ANAYASA’DAN LAİKLİK ASLA KALDIRILMAMALIDIR"

Gündemde yaşanan Anayasa tartışmalarına cevap olarak Anayasa’da bulunan laikliği bazı devlet adamlarının İslam üzerine büyük bir baskı aracı olarak kullandığına dikkat çeken Destici, “Çoğu okullar da başörtülü kızlarımızın girişini engellediler, imam hatip okullarının önünü kesmeye çalıştılar ve kamuda çalışan imam hatiplileri fişlediler. Laikliği İslam üzerinde büyük bir baskı aracı olarak, bir sopa gibi kullanıldılar.Bu İslam, din ve laikliğin net bir çizgi ile ayrılması gerekiyor.Net çizgilerle din ve inanç hürriyetinin mutlaka garanti altına alınmalıdır.”dedi.

(FOTOĞRAF)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@