Denizli Valisi Akp'nin Sanki Bir Militanı

ANKARA (ANKA)- CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Denizli’de 8 aydır görev yapan Vali Şükrü Kocatepe’nin AKP’nin sanki bir militanı ve il başkanı gibi görev yaptığını iddia etti. Keskin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı

Haberler 12.05.2015, 13:01
Denizli Valisi Akp'nin Sanki Bir Militanı

ANKARA (ANKA)- CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Denizli’de 8 aydır görev yapan Vali Şükrü Kocatepe’nin AKP’nin sanki bir militanı ve il başkanı gibi görev yaptığını iddia etti.

Keskin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Denizli Valisini şikayet etti.

Vali’nin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Denizli mitingi için yayınladığı genelge ile resmi kurumlardan ve odalardan şoförleriyle birlikte araç görevlendirmelerini istediğini ifade eden Keskin, şöyle  dedi:

“Denizli Valisi, makam gücünü kullanarak Başbakan’ın siyasi propagandasına devletin aracı ve personelini istemesi doğru mudur?

Valiliğin genelgesinde araçları ve şoförlerini Başbakanlığın talebi olduğu belirtiliyor. Başbakanlığın yazılı böyle talebi var mıdır?

Başbakanlığın mitingine araç ve şoför göndermeyen kurumlar hakkında Denizli Valisi nasıl bir yaptırım uygulayacaktır?

Resmi kurumlardan araç ve şoför isteyen Denizli Valisi okullardan da öğrenci istemiş midir?” (ANKA)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@