Demirtaş'dan Dağlıca Açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde dün gece teröristlerce gerçekleştirilen saldırıya ilişkin,

Haberler 07.09.2015, 11:54
Demirtaş'dan Dağlıca Açıklaması

ANKARA(ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde dün gece teröristlerce gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, “Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz” açıklamasında bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırıya ilişkin Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.  Demirtaş açıklamasında, “Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz. Dün Dağlıca'da yitirdiğimiz kardeşlerimize, Cizre'de yitirdiğimiz küçük çocuklarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyorum” dedi.

“Halkın yoksul çocuklarına sadece ölümü reva gören, annelerin barış düşüne kan sıçratan savaş politikalarına teslim olmayacağız” diyen Demirtaş, “Kin ve nefret kusmak yerine bu felaket tezgâhından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız. Koşullar ne kadar zor olursa olsun Barış'ta ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır, acılarımızı derinleştirir. Allah hepimize sabır ve akılla davranma dirayeti nasip etsin.  Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@