Demirtaş: Hdp Baraj Altında Kalırsa Akp Türkiye'nin Canına Okuyacaktır

İSTANBUL (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, AK Parti’nin büyük bir yalan kampanyası yürüttüğünü savunarak, “HDP baraj altında kalırsa AKP, Türkiye’nin canına okuyacaktır. Bu ülkenin felakete götürülmesine asla izin verme

Haberler 10.05.2015, 16:03
Demirtaş: Hdp Baraj Altında Kalırsa Akp Türkiye'nin Canına Okuyacaktır

İSTANBUL (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, AK Parti’nin büyük bir yalan kampanyası yürüttüğünü savunarak, “HDP baraj altında kalırsa AKP, Türkiye’nin canına okuyacaktır. Bu ülkenin felakete götürülmesine asla izin vermeyeceğiz. HDP’ye birlikte Türkiye’ye yeni bir güneş doğuyor. Emin olun ki güneşin sıcaklığı ampulden daha yoğundur” dedi.

Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında, Esenyurt İlçe Örgütü tarafından düzenlenen kahvaltılı programda konuştu.

Hükümetin HDP’ye dönük söylemlerini de eleştiren Demirtaş, “Bizler demokrasi ve özgürlükler ilkleri etrafında buluşmuş bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Bir hükümet düşünün ki bizler parlamentoya girmeyelim diye elinden geleni yapıyorlar. Elinden gelenin fazlasını da yapıyorlar. Tehditler, iftiralar gırla gidiyor. Eğer hükümetin Türkiye'yi zerre kadar sevdası olsaydı HDP'nin meclise girmesi için bizden çok çalışırdı” diye konuştu. Hükümet sözcülerinin HDP’nin baraj altında olduğuna dair söylemlerine de tepki gösteren Demirtaş, “Biz baraj altındaysak bizden neden bu kadar korkuyorsunuz?” diye sordu. Demirtaş, HDP’nin barajı aşmasının tüm ülkenin nefes alması anlamına geleceğini vurguladı.

AK Parti’nin “yeni Türkiye’sinde” ezilenlere yer olmadığını anlatan Demirtaş, “Yeni Türkiye dedikleri AKP’lilerden oluşan bir Türkiye. Yoksa bir başbakan ve cumhurbaşkanı bizim paramızla bize karşı kampanya yürütmezdi” dedi. HDP’ye oy veren vermeyen tüm seçmenlere seslenen Demirtaş, “Zübük siyaset bitiyor halk siyaseti geliyor. Siyasetçinin halkın üzerinde gördüğü dönemleri bitiriyoruz artık. Siyasetçi dediğimiz şey sizin hizmetkarını değilse o devlet ve siyasetten korkulur” dedi.

-“HDP BARAJ ALTINDA KALIRSA AKP, TÜRKİYE’NİN CANINA OKUYACAKTIR”-

Başbakan Davutoğlu’nun seçim mitinglerinde HDP’ye yönelik söylemlerini de sert sözlerle eleştiren Demirtaş, “Ne sen hocasın ne biz öğrenci. Unutma sen Başbakansın. Her mitingde illa birkaç soru soracak. Bitti senin soruların . Biz muhalefetiz soruyu biz sorarız cevabını sen verirsin. Ben şimdi soruyorum senin partinde milyonlarca dolarla rüşvet ve yolsuzluk yapıldı ve sen dedin ki hırsızlık yapanın kolunu keseriz. Kolu bırak bu hırsızların tırnağını kestin mi? Roboski’de 34 kişiyi katlettiniz bir on başına disiplin cezası verdin mi? Gezi’de, Gazi’de olanların hesabını mı sordunuz? Yüzlerce kişi iş cinayetlerinde katledildi, bunun hesabını mı sordun? Sen bunun hesabını vermeden utanmadan kalıp bizden hesap soruyorsun 7 Haziran’da halk sizden hesap soracak” dedi.

Demirtaş, “Bir ülkenin Başbakanı halkın gözünün içine baka baka yalan konuşmaya başlamışsa korkun ondan” ifadelerini de kullanırken, AK Parti’nin büyük bir yalan kampanyası yürüttüğünü öne sürdü. Demirtaş, “Eğer onlar daha da güçlenirse ülke felakete sürüklenir. Ortadoğu’daki liderler aynen böyle yaptıkları için ülkelerini felakete sürükledi. Muhalefetin AKP’yi frenlemesi lazım. Bunu da yapan HDP’dir. HDP baraj altında kalırsa AKP, Türkiye’nin canına okuyacaktır. Sizlerin huzurunuzda söylüyoruz bu ülkenin felakete götürülmesine asla izin vermeyeceğiz. HDP’ye birlikte Türkiye’ye yeni bir güneş doğuyor. Emin olun ki güneşin sıcaklığı ampulden daha yoğundur” diye konuştu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@