Demirtaş: Ak Parti Düştü Düşecek… Davutoğlu Da Hdp'ye Oy Verecek

ADIYAMAN (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “AKP düştü düşecek” derken, HDP’ye verilen her bir oyun AK Parti’nin sonunu getireceğini söyledi. Demirtaş, “Gün gelecek Ahmet Davutoğlu da HDP'ye oy verecek” ifadel

Haberler 19.05.2015, 18:22
Demirtaş: Ak Parti Düştü Düşecek… Davutoğlu Da Hdp'ye Oy Verecek

ADIYAMAN (ANKA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “AKP düştü düşecek” derken, HDP’ye verilen her bir oyun AK Parti’nin sonunu getireceğini söyledi. Demirtaş, “Gün gelecek Ahmet Davutoğlu da HDP'ye oy verecek” ifadelerini kullandı.

HDP Adıyaman mitinginde halka seslenen Demirtaş, “7 Haziran akşamını dört gözle bekliyoruz” diye konuştu. Önlerindeki 3 haftanın çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini aktaran Demirtaş, “Daha önce hiç gidilmeyen, gerekirse kapı kapı dolaşıp bir çaylarını içmeliyiz. Adıyaman böyle çalıştıkça ve destek verdikçe Türkiye’de çözüm bulamayacak bir şey yoktur” vurgusu yaptı.

HDP’ye ve faaliyetlerine olan saldırıların ve adil olmayan seçim çalışmalarına rağmen barajı aşacaklarını dile getiren Demirtaş, özellikle AK Parti’nin kale olarak nitelendirdiği Adıyaman’da onlara çok büyük bir ders vereceklerini öne sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Adıyaman’dan yüklenen Demirtaş, “Devletin kaynaklarıyla seçim çalışmaları yürütülüyor. Kendisi öylece tarafsız ki bugüne kadar oy isteyen partinin ismini bile dile getirmiyor. O kadar hassas ki beyefendi. Gönlünde yatan bir aslan varmış. Biz 7 Haziran’da o aslanı kediye çevireceğiz ve kediyi de 7 Haziran’da göreceğiz. Meydanlara çıkma demiyoruz. Sen meydanlara çık ki Türkiye yalancı görsün, sen meydanlara çıktığında halk senin gerçek yüzünü görüyor. Ama kendi paranla çık, halkın parasıyla değil. Cumhurbaşkanı olman anayasayı tanımama hakkı tanımıyor sana. Kul hakkı yiyorsun. 7 Haziran’da bunların hepsinin hesabını, hakkını soracağız. Seçime harcadığın halkın parasının hesabını sana soracağız” şeklinde konuştu.

-“AKP DÜŞTÜ DÜŞECEK”-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kobani düştü düşecek” sözlerine atıfta bulunan Demirtaş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kobani düşmedi AKP düştü düşecek. Paralarınızla devletin imkanlarıyla beslediğiniz o tecavüz ordusunu insanlık düşmanı barbar ordusu IŞİD çeteleri Kobani’de düştü ve inşallah sen de düşeceksin. Ellerindeki bütün baskı imkanlarını kullanıyorlar. Mersin ve Adana’da bombalı saldırı düzenlendi. Kıl payı bir facianın eşiğinden dönüldü. Cumhurbaşkanı daha bir geçmiş olsun, kınıyorum bile demedi. Ülkenin Cumhurbaşkanı onun kafasından geçen de buydu. Bundan memnuniyet duyduğu için geçmiş olsun demeyi gerek duymadı. 77 milyonun Cumhurbaşkanıyım, başkanıyım dediğin zaman bile yalan söylüyorsun. HDP de bu 77 milyonun içerisinde değil mi? Biz böyle bir Cumhurbaşkanını görmek istemiyoruz ve başkan olmanı da istemiyoruz ve yaptırmayacağız da. Senin hakaret ettiğin ve yok saydığın bütün halklar senden de hesap soracaktır. Ya sarayın penceresinde ya da işçinin emekçinin fakirin penceresinden bakacağız. Biz ikincisini tercih ediyoruz. Bizler HDP olarak hep sizlerin yanında olacağız."

-“SEN DE 7 HAZİRAN’A KADAR HDP’Lİ OLACAKSIN”-

HDP'ye verilen her bir oyun AK Parti’nin sonunu getireceğini belirten HDP Lideri Demirtaş, şöyle konuştu:

“Belki bir oyunuzla ülkenin geleceğini belirleyeceksiniz. Mutlaka sandığa gidin. HDP 7 Haziran’da bütün ülkeye düğün havası getirecektir. Yalan ve iftira siyasetini artık bu toprakları kabul etmiyoruz demenin yolu HDP’ye verilecek oyla dur denilecek.

Eline Kur’an-ı Kerim-i almış seçim için bir pazarlamacı gibi meydan meydan dolaşıp oy dileniyor. Bunun cezasını 7 Haziran’da vereceksin. Kirli din pazarlığının ve tüccarlığını oya dönüşmeyecektir. Kur’an-ı bu kadar çirkince dine alet etmenin hesabını vereceksin. Kobani’nin, Roboski’nin hesabın vereceksin. Bu ülkenin Müslümanlarının vicdanlarına güveniyorum. Dinimiz sizin aletiniz ve oyuncağınız değildir. Bunların çirkinliklerini yüzlerine vurduğumuzda artık bu ülkede barış ve huzur içinde yaşayacağız.

Sağduyuyla, bütün provokasyonları boşa çıkardık. Ağrı, Mersin ve Adana’da hepsi boşa çıktı ve 7 Haziran’a kadar bu provokasyonalar da gelmeyeceğiz.

Zulmünden bıkmış olanlar, her gün o öfkeli suratı görenler onun o suratını 7 Haziran’da da görmek için gelin oyunuzu HDP’ye verin ve ona büyük bir destek verelim. Türkiye bu beladan da kurtulacaktır. Gün gelecek Ahmet Davutoğlu da HDP’ye oy verecek. Şu ana kadar kendisi HDP’ye, bize kulak vere vere HDP’li oldu. O da kararsız. Bizi dinleye dinleye o da yola geliyor. Az kaldı. Sen de 7 Haziran’a kadar HDP’li olacaksın. Ahmet hoca biz kaybedersek sen de kaybedersin bunun için gel sen de HDP’li ol.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@