Davutoğlu'ndan Valilere Kesin Talimat: Tüm Terör Örgütleri İle Etkin Mücadele

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında dün kabineden bazı isimler, bürokratlar ve 30 ilden gelen valilerin katılımıyla 9 saat süren bir toplantı yapıldığını açıklarken toplantıda Davutoğlu’nun, “Hiçbir yasadışı örgütün halkımız üzerinde baskı kurmasına izin verilmemesi, baskı aracı olarak kullanılan yapıların tasfiyesi, vatandaşlarımızın günlük yaşamının normal akışında devamı için her türlü önlemin alınması, başta DEAŞ, PKK ve DHKP

Haberler 01.08.2015, 20:20
Davutoğlu'ndan Valilere Kesin Talimat: Tüm Terör Örgütleri İle Etkin Mücadele

ANKARA(ANKA) – Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında dün kabineden bazı isimler, bürokratlar ve 30 ilden gelen valilerin katılımıyla 9 saat süren bir toplantı yapıldığını açıklarken toplantıda Davutoğlu’nun, “Hiçbir yasadışı örgütün halkımız üzerinde baskı kurmasına izin verilmemesi, baskı aracı olarak kullanılan yapıların tasfiyesi, vatandaşlarımızın günlük yaşamının normal akışında devamı için her türlü önlemin alınması, başta DEAŞ, PKK ve DHKP-C olmak üzere tüm terör örgütleri ile etkin mücadele” talimatı verdiği belirtildi.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu’nun başkanlığında 31 Temmuz Cuma günü 30 ilden gelen mülki ve idari erkan ile bir güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Davutoğlu başkanlığındaki toplantıya, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve ilgili bürokratların hazır bulunduğu belirtildi.

Doğu-Güneydoğu illeri ile Ankara, İstanbul ve İzmir Valilerinin yanı sıra il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri, illerdeki güvenlik ve istihbarat yetkililerinin katıldığı toplantının Ankara’da gerçekleştirildiği ve 9 saat sürdüğü belirtilirken, toplantıda, gerçekleştirilen “Huzur ve Demokrasi” operasyonu çerçevesinde bölgedeki son durumun detaylı bir şekilde ele alındığı belirtildi.

 Açıklamada, toplantının 3 başlık altında gerçekleştiği belirtilirken o üç başlık şöyle:

“Terör örgütlerinin bölgedeki durumu ve faaliyetleri

Operasyon sonrasındaki durumun tespiti ve verilen talimatların uygulama seviyesi

Bundan sonra alınacak önlemler ve gerekli talimatların verilmesi.”

 

-“TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEKTİR”-

 

Toplantı sırasında her ilin durumunun tek tek ele alındığı belirtilirken, “Kritik bölgelerde ilçe ve mahalle bazlı değerlendirmeler yapılmış, DEAŞ ve PKK riskleri nedeniyle Suriye ve Irak sınırındaki illerimizin durumu ayrıntılı bir şekilde gözden geçirilmiştir. Güvenlik birimleri arasındaki koordinasyon mekanizmalarının işlerliği gözden geçirilmiştir.

Sayın Başbakanımız ilgili vali ve bürokratlara tüm mücadelenin demokratik hukuk devleti kuralları içerisinde sürdürülmesi, hiçbir yasadışı örgütün halkımız üzerinde baskı kurmasına izin verilmemesi, baskı aracı olarak kullanılan yapıların tasfiyesi, vatandaşlarımızın günlük yaşamının normal akışında devamı için her türlü önlemin alınması, başta DEAŞ, PKK ve DHKP-C olmak üzere tüm terör örgütleri ile etkin mücadele talimatlarını vermiştir. Toplantıda verilen talimatların ve alınan kararların periyodik takibi için Başbakanlık Koordinasyon Merkezi bünyesinde bir mekanizma tesis edilmiştir. Milletimizin huzur ve güvenliğine kasteden terör örgütleri ile mücadele kesintisiz bir şekilde devam edecektir” denildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@