Davutoğlu'ndan Siyasi Mesajlı Ramazan Bayramı Mesajı: Kendinize Güvenin!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı mesajında “siyasi mesaj” verdi. Başbakan Davutoğlu, devlet adamları sorumluluğunu hissederek Türkiye güzel bir gelecek hazırlamanın çabası içinde olduklarını belirterek “Şimdi seçimlerin gereğini yaparak inşallah ülkemizi 2023’e taşıyacak güçlü bir hükümeti oluşturmanın çabası içindeyiz. Sizler bayramınızı müsterih bir şekilde ve mutlu bir şekilde kutlayın. Ülkenize güvenin, bu ülkenin potansiyeline, bu ülkenin dayandığı değerlere güvenin, ama en önemlisi kendinize güvenin ve sizinle birlikte yürüyen bütün kardeşlerimize tam bir güven hissi içinde olun” dedi.

Haberler 16.07.2015, 19:58
Davutoğlu'ndan Siyasi Mesajlı Ramazan Bayramı Mesajı: Kendinize Güvenin!

-Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık internet sitesinde görüntülü olarak da yer alan bir Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

-Başbakan Ahmet Davutoğlu: Sizler bayramınızı müsterih bir şekilde ve mutlu bir şekilde kutlayın. Ülkenize güvenin, bu ülkenin potansiyeline, bu ülkenin dayandığı değerlere güvenin, ama en önemlisi kendinize güvenin ve sizinle birlikte yürüyen bütün kardeşlerimize tam bir güven hissi içinde olun.

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı mesajında “siyasi mesaj” verdi. Başbakan Davutoğlu, devlet adamları sorumluluğunu hissederek Türkiye güzel bir gelecek hazırlamanın çabası içinde olduklarını belirterek “Şimdi seçimlerin gereğini yaparak inşallah ülkemizi 2023’e taşıyacak güçlü bir hükümeti oluşturmanın çabası içindeyiz. Sizler bayramınızı müsterih bir şekilde ve mutlu bir şekilde kutlayın. Ülkenize güvenin, bu ülkenin potansiyeline, bu ülkenin dayandığı değerlere güvenin, ama en önemlisi kendinize güvenin ve sizinle birlikte yürüyen bütün kardeşlerimize tam bir güven hissi içinde olun” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık internet sitesinde görüntülü olarak da yer alan mesajında “Şöyle etrafımıza bir bakınız, Türkiye’de bir ay içinde coşkuyla iftar sofralarına otururken, çevre komşu ülkelerde, Suriye’de iç çatışmalar sebebiyle, Irak’ta kardeş kavgaları sebebiyle, Yunanistan’da ekonomik krizler sebebiyle bizim sahip olduğumuz imkânlara sahip olmayan birçok çevre ve dost ülke vatandaşlarının, insanların, komşularımızın hallerini bir kez daha düşünme imkânı verdi Ramazan” dedi.

-BAYRAM MESAJI’NDA “SİYASİ MESAJ”-

Depremler, savaşlar, acılar gördüklerini, bu millet büyük sınavlardan, büyük imtihanlardan geçtiğini, dayanışma ruhuyla, bilinciyle ayakta kaldığını belirten Başbakan Davutoğlu Ramazan’da bu yoksunlukların bir kez daha hatırlandığığını bildirdi. Başbakan Davutoğlu, “Şimdi bayrama kavuşuyoruz, Ramazan’daki tefekkürümüzün ve yaptığımız ibadetlerin semerelerini görme günüdür bayramlar. Bayramınızı tebrik ediyorum. Bayramlarımız hep güzel günlerin, güzel olayların habercisi olsun diliyorum” dedi.

-“YAŞLILARIN ELİNİ ÖPÜN ZİYARET EDİN-

Yaşlılara “Belki bugün arife günü yoğunlukla birçok yakınlarınız gelemeyebilir, ama yarın eminim torunlarınız, çocuklarınızla çok şen günler yaşayacaksınız. Allah size uzun ömürler ve sağlıklı ömürler versin” diye seslenen Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Özellikle Darülaceze başta olmak üzere değişik huzurevlerinde kalan yaşlılarımızın tek tek ellerini öpüyorum. Onları ziyaret bizim boynumuzun borcudur. Gençlerimize çağrıda bulunuyorum, sadece kendi annelerinizi, babalarını, dedelerinizi, babaannelerinizi, anneannelerinizi değil, çevrenizdeki bütün yaşlıların ellerini öpün. Bana bir selam veren olmayacak mı diyen kim varsa, gidin ona selam verin, onları ziyaret edin, onların tecrübelerinden, alınlarındaki kırışıklarda birikmiş o derin yorgunluktan ders almaya çalışın. Ve bilin ki, eğer o yaşlılarımızın yaptığı fedakârlıklar olmasaydı bizler bugün özgür bir Türkiye’de huzur ve başı dik bir şekilde yaşıyor olamayabilirdik. Eğer onların sabırla, sebatla, alın teriyle ürettiği bir Türkiye olmamış olsaydı, belki bugün biz başka ülkelerdeki ekonomik krizler gibi krizlerle karşı karşıya kalabilirdik.  

Bu topraklara alın terini döken her emekçimizin, bu topraklara ruhunu, aşkını veren her sanatçımızın, bu topraklar için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır Mehmetçiklerimizin, bu topraklarda kendisini geleceğe hazırlayan bütün gençlerimizin bayramını kutluyorum.”

-AİLE İÇİ ŞİDDETE SON-

Küs olanların barışmaları çağrısında da bulunan Davutoğlu, “Ailemizi bütün kılalım, aile içinde şiddete izin vermeyelim. Bayram bilinciyle bütün kadınlarımıza sadece muhabbetle, sadece şefkatle, sadece insan onuru içinde bakalım. Komşularımızla ilişkilerimizi tanzim edelim. Şehrimizi hep beraber daha da güzelleştirelim. Köylerimize, kasabalarımıza sahip çıkalım ve bütün ülkeye sahip çıkalım” dedi.

“Yurt dışındaki, Orta Asya’daki, Balkanlar’daki, Ortadoğu’daki, Afrika’daki kardeşlerime de sesleniyorum: Türkiye’ye güven duysunlar, Türkiye’de onlar için yürekleri çarpan 78 milyon var. Yükselen bir ülke olarak Türkiye’nin vatandaşları olma onurunu hep beraber yaşayalım” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Allah’ın bütün insanlığın gerçek anlamda barış ve huzur içinde yaşadığı bayramlara eriştirmesi dileğinde bulundu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@