Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni Ziyaret Etti

ANKARA/ŞANLIURFA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu ziyaret etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğle saatlerinde partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Şanlıurfa GAP Havalimanı’na geldi. Da

Haberler 10.05.2015, 22:21
Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni Ziyaret Etti

ANKARA/ŞANLIURFA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu ziyaret etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğle saatlerinde partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere Şanlıurfa GAP Havalimanı’na geldi.

Davutoğlu, daha sonra alana gelen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte helikopterler ile Suriye sınırına hareket etti.

Askeri helikopterlerin eşliğinde hareket eden Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler Birecik İlçesi’nin Bilekli Mahallesi yakınlarındaki 7’nci Hudut Bölük Komutanlığı’na indi.

Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler burada askeri yetkililer tarafından karşılandı. Sınır hattına ve Suriye tarafında yaşananlara ilişkin bilgiler alan Başbakan Davutoğlu, daha sonra özel araçlarla Suriye sınırına hareket etti.

Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler, geçen 21 Şubat gecesi düzenlenen “Şah Fırat Operasyonu” ile Suriye’nin Karakozak Köyü’nden getirilen ve Mart ayında yapımı tamamlanınca Türkiye sınırına 253 metre uzaklıktaki Suriye’nin Eşme Köyü’ne nakledilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının bulunduğu türbeyi ziyaret ederek, dua etti.

Bu arada Davutoğlu’nun, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun yeni yerleşkesine gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin görseller Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde de yer aldı.

-"AL BAYRAK DALGALANACAK"-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Şanlıurfa’daki mitinginde vatandaşlara seslenirken, Süleyman Şah Saygı Karakolu ziyaretine de değindi. “Bugün değerli Kara Kuvvetleri Komutanımız ve diğer komutanlarla birlikte Türkiye tarafındaki Eşme’deki kardeşlerimizle kucaklaşıp, Suriye tarafına geçtik. Oradaki kardeşlerimizle de kucaklaştık ve Süleyman Şah'ın huzurunda divan durduk” diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

“İnşallah en kısa zamanda Süleyman Şah Türbesi’nin yeni şekliyle ve bizim mimarimizle yapılması noktasında gerekli talimatları verdik. Artık Şanlıurfa, Süleyman Şah ile de anılacak ve Suriye toprakları içinde Süleyman Şah’ın mekanında bu al bayrak ebediyete kadar dalgalanacak.”  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@