Davutoğlu: Liderleri Silahların Bırakılması Konusunda Ortak Tavır Almaya Çağırıyorum

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şefkat ve kudret eliyle devletin her türlü belayı def etmeye muktedir olduğunu vurgulayarak, “Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum” dedi. C

Haberler 09.08.2015, 20:53
Davutoğlu: Liderleri Silahların Bırakılması Konusunda Ortak Tavır Almaya Çağırıyorum

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, şefkat ve kudret eliyle devletin her türlü belayı def etmeye muktedir olduğunu vurgulayarak, “Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yarın gerçekleştirecekleri görüşmede hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceklerini dile getiren Davutoğlu, “Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin” açıklamasında bulundu.

Başbakan Davutoğlu gerçekleştirdiği son ziyaretleri Twitter üzerinden değerlendirdi. DEAŞ terörüne kurban giden şehit Mehmet Yalçın Nane'nin arkadaşlarıyla Dağ Hudut Karakolu'nda buluştuğunu belirten Davutoğlu “Gözlerine baktığımda bu memleketin sınırlarını emanet ettiğimiz Mehmetçiklerimizle iftihar ettim” dedi.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Ceylanpınar'da ise alçakça şehit edilen iki polisimiz Feyyaz ve Okan'ın silah arkadaşlarını ziyaret ettim. Beni en çok etkileyen şehitlerin emanetini gururla yüklenen polislerimiz kadar sokaklarda gördüğüm muhabbetti. Sarıldığım, kucaklaştığım her Ceylanpınarlı vatandaşımda bu toprağın bin yıllık kardeşlik mayasını gördüm. Gece de korkak bir saldırıya hedef olan AK Partimizin İstanbul İl Başkanlığı'nda dava arkadaşlarımla birlikteydik. Ülkemizi ve AK Parti'yi yolundan döndürmeye çalışanlar şunu bilsin; onlar bugün varlar, yarın yoklar. Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya Kilis'e İstanbul'a kadar, bin yıllık kardeşlik türküsünü söyleyen bizler kıyamete kadar burada olacağız. Tüm vatandaşlarım müsterih olsun. Şefkat ve kudret eliyle devletimiz her türlü belayı def etmeye muktedirdir. Yavrularımızın gözündeki ışığı söndürmelerine izin vermeyeceğiz. Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum. Yarın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşmemizde hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceğiz. Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@