Davutoğlu, Erdoğan'ın Başdanışmanını fena haşladı.

Başdanışman sana söylüyorum, Cumhurbaşkanım sen anla... Başbakan Davutoğlu, "Erdoğan Hükümetin başı sıfatıyla açıklama yaptı" diyen Erdoğan'ın Başdanışmanını fena fırçaladı.

Haberler 03.03.2016, 12:49 03.03.2016, 12:51
Davutoğlu, Erdoğan'ın Başdanışmanını fena haşladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımızın, AYM kararını eleştirmesi, ‘kişisel konumlanma’ değil; ‘devletin ve hükümetin başı’ sıfatıyla bir açıklamadır" diye açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Akış'ı fena haşladı.
DAVUTOĞLU HERKESİN GÖREV ALANI TARİFİ YAPTI
Başdanışmanın yaptığı açıklamayı görmediğini, görse de bir başbakan olarak bir bürokratın açıklamasına cevap vermeyeceğini dile getiren Başbakan Davutoğlu"Cumhurbaşkanı Devletin, Başbakan da hükümetin başıdır" sözleri ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anayasal sınır hatırlatmasında bulundu.
Başbakan Davutoğlu şöyle konuştu:
Sayın Kurtulmuş'un ifadelerinde herkesin eleştiri yapma hakkı vardır. Sayın Başdanışman'ın açıklaması bana gelmiş değil. Bürokratik konumadaki birinin açıklamalarına cevap verme gibi bir tutum içine girmem. Bir Başbakan'ın, bir bürokratın açıklamasına yorum yapmayı doğru görmem. Böyle bir açıklama var mı bilmiyorum. Başbakanın da cumhurbaşkanının da yetkilerini herkes bilir, anayasada açıktır.
NE OLMUŞTU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararı için "karara uymuyorum, saygı da duymuyorum" demişti.
Hükümet adına açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da bir soru üzerine "Cumhurbaşkanı Erdoğan kişisel görüşlerini ortaya koymuştur" demişti.
Kurtulmuş'un bu açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Akış, Kurtulmuş'a sert çıkmış ve Cumhurbaşkanımızın, AYM kararını eleştirmesi, ‘kişisel konumlanma’ değil; ‘devletin ve hükümetin başı’ sıfatıyla bir açıklamadır.” demişti.
İşte bu tartışma bugün Başbakan Davutoğlu'na soruldu. Danışmanın açıklamasını görmediğini, görse de muhatap almayacağını söyleyip üstü kapalı olarak bu açıklamadan rahatsızlığını "Cumhurbaşkanı Devletin, Başbakan ise Hükümetin başıdır" sözleri ile anayasal yetki tarifi yaparak dile getirdi.
aktifhaber
KamuPostası
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@