Davutoğlu: Cumhuriyetimizin Geleceğine Güvenle Bakıyoruz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzurum Kongresi’nin bağımsız cumhuriyetin kurulmasına öncülük ettiğini belirterek, “Ülke olarak, muasır medeniyetler hedefimize he zamankinden daha yakın olduğumuz bilinciyle Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakıyoruz” dedi.

Haberler 23.07.2015, 15:48
Davutoğlu: Cumhuriyetimizin Geleceğine Güvenle Bakıyoruz

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzurum Kongresi’nin bağımsız cumhuriyetin kurulmasına öncülük ettiğini belirterek, “Ülke olarak, muasır medeniyetler hedefimize he zamankinden daha yakın olduğumuz bilinciyle Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakıyoruz” dedi.

Davutoğlu, Erzurum Kongresinin 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran mücadele ruhunun en önemli göstergelerinden birinin de Erzurum Kongresi olduğunu vurgulayan Davutoğlu,  “Erzurum Kongresinde alınan kararların istiklalimizden ve vatanın bölünmez bütünlüğünden asla vazgeçmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan edişimizin somut bir göstergesidir” dedi.

Türk milletinin kendi kaderini tayin etme yönünde attığı en büyük adımlardan biri olan Erzurum Kongresi’nin bağımsız cumhuriyetin kurulmasına da ayrıca öncülük ettiğini aktaran Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Bugün milletçe, istiklal ruhumuzu şekillendiren ortak değerler etrafında kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde, aynı azim ve kararlılıkla medeniyet yürüyüşünü sürdürmeye devam etmekteyiz.

Ülke olarak, muasır medeniyetler hedefimize he zamankinden daha yakın olduğumuz bilinciyle Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakıyoruz.

Bu düşüncelerle, Erzurum Kongresi’nin yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.”  (ANKA)

(ANL/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@