Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanımız Ve Çocuklarının Daeş'le İlişkili Oldukları Yalan

Cumhurbaşkanlığı, Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, ülkenin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklendiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan\'ı, oğlu Bilal Erdoğan\'ı ve kızı Sümeyye Erdoğan\'ı, DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye\'ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır” açıklaması yaptı.

Haberler 23.07.2015, 17:34
Cumhurbaşkanlığı: Cumhurbaşkanımız Ve Çocuklarının Daeş'le İlişkili Oldukları Yalan

-Cumhurbaşkanlığı’ndan “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Çocukları Hakkındaki İftiralara İlişkin Basın Açıklaması” başlığıyla bir açıklama yapıldı.

ANKARA(ANKA) – Cumhurbaşkanlığı, Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, ülkenin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklendiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, oğlu Bilal Erdoğan'ı ve kızı Sümeyye Erdoğan'ı, DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye'ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Çocukları Hakkındaki İftiralara İlişkin Basın Açıklaması” başlığıyla bir açıklama yapıldı. Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, ülkenin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklendiği belirtilen açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, oğlu Bilal Erdoğan'ı ve kızı Sümeyye Erdoğan'ı, DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye'ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır” denildi.

Esed rejimi ve işbirlikçilerinin destekçisi olan bir takım yabancı internet sitelerinde uydurulan bu çirkin iftiraların, Türkiye aleyhtarlığıyla dikkati çeken bazı mecralar tarafından da alıntılandığını belirten Cumhurbaşkanlığı, bu iftiraların Türkiye'de ise tezviratı adeta meslek edinen kimi internet siteleri tarafından haber kisvesi altında dolaşıma sokulmaya çalışıldığını bildirdi.

Açıklamada, “Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır. Vatandaşlarımızın da canına kast eden terör örgütü DAEŞ'e karşı Türkiye'nin öteden beri kararlı biçimde mücadele vermekte olduğu gerçeği, hiçbir surette örtbas edilemez. İftiralara ilişkin tüm hukuki haklarını mahfuz tutan Sayın Cumhurbaşkanımız, medya organlarını, Türkiye'yi hedef alan algı operasyonlarına alet olmama hususunda gerekli duyarlılığı göstermeye davet etmektedir” denildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@