Cumhurbaşkanının Sözlerinin Soruşturulması Gerekir

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Ortada bir anayasa değişikliği, yasa değişiklikleri yokken bir cumhurbaşkanı ben fiilen böyle bir sistemi uyguluyorum dediği anda bu Türkiye’de cumhurbaşkanının bu darbe heveslisi cumhurbaşkanının sözlerinin soruşturulmasını gerektirir” diyerek savcılara seslendi.

Haberler 17.08.2015, 13:46
Cumhurbaşkanının Sözlerinin Soruşturulması Gerekir

ANKARA (ANKA)-  CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Ortada bir anayasa değişikliği, yasa değişiklikleri yokken bir cumhurbaşkanı ben fiilen böyle bir sistemi uyguluyorum dediği anda bu Türkiye’de cumhurbaşkanının bu darbe heveslisi cumhurbaşkanının sözlerinin soruşturulmasını gerektirir” diyerek savcılara seslendi.

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirerek, “Bir Cumhurbaşkanı kalkıyor diyor ki, benim yetkilerim dar, ben aslında fiili bir uygulama yapıyorum, şimdi bundan sonraki süreç bu fiili duruma uymaktır diyebilme cüretini gösterebiliyor” dedi.

-“ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR”-

 “Millet size başkanlık kapısını kapattı Sayın Cumhurbaşkanı” diye seslenen Gök, şöyle devam etti:

“Yok öyle yağma, dur bakalım yerinde, burası Türkiye demokrasiyle yönetilen bir parlamenter rejimin adıdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftliği değildir. Recep Tayyip Erdoğan’ın aklına estiği gibi ben kanunları tanımam, anayasayı tanımam diyeceği bir cumhuriyet değildir. Recep Tayyip Erdoğan bu sözleriyle fiili olarak sistemin değiştiğini, aslında kendisinin kurallara ve anayasaya uymadığını açıkça ifade etmek suretiyle  darbe heveslisi bir cumhurbaşkanı olduğunu açıkça belirtmiştir. Bu cumhurbaşkanı artık sabıkalıdır. Bu cumhurbaşkanı ülkeyi kaosa sürüklemektedir. Bu cumhurbaşkanı ettiği yemine sadık kalmayan bir cumhurbaşkanıdır. Bu Cumhurbaşkanı Türkiye’de devletin dirliğini ve huzurunu bozan bir cumhurbaşkanıdır. Her gün söylemleriyle Türkiye’de iç çatışmayı artıran bir cumhurbaşkanıdır. Bu cumhurbaşkanı ne yazık ki Türkiye’deki demokrasinin Türkiye’nin bekasının önündeki en büyük engeldir, en büyük sorundur.”

-SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI-

Savcıları göreve çağıran Gök, “Bu darbeci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’den farkı olmayan bir Cumhurbaşkanı’dır. Kenan Evren de darbecidir, Tayyip Erdoğan da darbecidir. Savcılar da göreve, Cumhuriyet savcıları göreve. Ortada bir anayasa değişikliği yasa değişiklikleri yokken bir cumhurbaşkanı ben fiilen böyle bir sistemi uyguluyorum dediği anda bu Türkiye’de cumhurbaşkanının bu darbe heveslisi cumhurbaşkanının sözlerinin soruşturulmasını gerektirir” dedi.

-SAĞLIK BAKANI’NIN SÖZLERİNİ ELEŞTİRDİ-

Sağlık Bakanı’nın sözlerine işaret eden Gök, “Yani kaosun nedeni Tayyip Erdoğan’ın isteklerinin karşılanmaması, böyle bir tablo olabilir mi? Ne vahim durum” diyerek tepkisini dile getirdi.

-CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ-

Cumhurbaşkanına seslenen Gök, “Darbe heveslisi Cumhurbaşkanına sesleniyoruz, siyaset yapmaya hevesliysen bırakırsın cumhurbaşkanlığını gelir siyasete girersin” dedi.

- “MUHTARLARIMIZI MUHBİR YAPMAYA AJAN YAPMAYA ÖZENDİRMEYE ÇALIŞIYOR”-

Cumhurbaşkanı’nın muhtarlarla yaptığı toplantıya işaret eden Gök, “Muhtarlara muhbirlik önerecek kadar Türkiye’yi muhaberat devletinin ötesine geçirecek uygulamaları açıkça tartışmaktan çekinmeyen bir cumhurbaşkanı var. Bu cumhurbaşkanı komşularının, mahallesinin oylarıyla seçilen muhtarlarımızı muhbir yapmaya ajan yapmaya özendirmeye çalışıyor. Toplumu bölmeye çalışan cumhurbaşkanı muhtarlara muhbirlik ajanlık yaptırmak suretiyle bir kendi yaratacağı muhaberat devletini kurmanın özlemi içerisinde olduğunu itiraf etmiştir” diye konuştu.

-SORULAR-

“Şehitlerimizin vebali HDP’ye oy veren şerefsizlerin üzerindedir diyen AKP’li vekilin sözlerine ne diyorsunuz?” sorusuna Gök, “Bu sözü söyleyen kişiye cevap dahi verilmez” yanıtını verdi.

-“BUNUN SEBEBİ MELİH GÖKÇEK’İN YANLIŞ TAVIRLARI VE ALDIĞI KARARLARDIR”-

Ankara Bulvarı’nın trafiğe kapatılmasına ilişkin de soruya da Gök, “Bütün idareciler bir işlem bittikten sonra değil, işleme başlarken hukuki olup olmadığına yaptıkları işin doğru olup olmadığına bakmak durumundadırlar. Mahkeme eğer böyle bir karar vermişse bunun sebebi Melih Gökçek’in yanlış tavırları ve aldığı kararlardır” yanıtını verdi. (ANKA/SON)

(MG/ÖZK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@