Cumhurbaşkanı Erdoğan(1): Adları Sosyal Demokrattır Ama Kendileri Faşist

RİZE (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yasakları geride bıraktığını söylerken, muhalefet partilerini eleştirerek, “Adları sosyal demokrattır ama kendileri faşisttir. Kavgaları bu milletin tarihiyle, dert

Haberler 11.05.2015, 16:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan(1): Adları Sosyal Demokrattır Ama Kendileri Faşist

RİZE (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yasakları geride bıraktığını söylerken, muhalefet partilerini eleştirerek, “Adları sosyal demokrattır ama kendileri faşisttir. Kavgaları bu milletin tarihiyle, dertleri bu milletin kültürüyle, inancıyla, ağızlarından milletin dertlerine ilişkin hiçbir söz çıkmaz” dedi.

Erdoğan, babaocağı Rize’de toplu açılış törenine katıldı. Rize Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen açılışta 122 milyon liralık 26 ayrı eserin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta gerçekleştirdiği konuşmasında, Ziya Paşa’nın, “Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri” sözünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, her alanda Rize’nin çehresinin değiştiğini, değişmeye devam ettiğini söyledi.

Konuşmasında, muhalefeti ve bazı köşe yazarlarını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Benim milletimle, hemşerilerimle bir araya gelmemin, demokrasiye zarar verdiği söyleniyor. Aynı zihniyetteki bir gazetecide Sovyetler Birliği dönemine övgü düzüp, milletimizi tahkir ederek demokrasinin sandıktan geçmediğini söylemiştir. Daha da ileriye gidip ana muhalefetle, terör örgütünün güdümündeki partiyi ittifak yapmaya, çağdışı olarak gördüğü anlayışa karşı silahlı ya da silahsız mücadeleye davet etmişti. Bu gazeteci geçtiğimiz günlerde anamuhalefetin televizyonuna çıkmış 'başını örten kadın özgürlüğünden vazgeçmiştir' diyor biliyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar içlerindeki başörtüsü ve inanç düşmanlığını saklayamadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların kafasındaki ideal yönetim dönemi Milli Şef’in idaresindeki tek parti devri. Milletin ekmeği bile karne ile aldığı, camilerin depoya çevrildiği, satıldığı, en küçük bir muhalif sesin dahi şiddetle bastırıldığı tek parti dönemi” dedi.

-“BUNLARIN BORUSU ÖTMEZ OLDU”-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Birisi çıkmış arkasında terör örgütü, onun desteği ile yürüyor zaten, oda diyor ki; işçilerin Kâbe’si taksimdir. Benim Kürt kardeşlerim dindardır. İnancına sahiptir ama kalkıp da bu ülkenin Müslüman insanlarına, Müslüman Kürt evladına Kâbe’yi Taksim olarak gösterenlere 7 Haziran’da gereken dersi verecek misin? Bunlara haddini toptan bildirmek gerekiyor. Milletin sandıkta ortaya koyduğu irade onlar için bir kâbus. Demokrasiye düşmanlıkları oradan geliyor. Eskiden millet çalışıyor onlar yönetiyordu. Millet yönetimde söz sahibi olunca bunların borusu ötmez oldu. Onun için her darbeyi, her cuntayı, her vesayet rejimini desteklediler. Alkış tuttular, şimdi de alkış tutuyorlar. Nereye, neye bilemem! 27 Mayıs 1960 darbesinin arkasında bunlar vardı. Menderes ve arkadaşlarının kanı halen bunların ellerinde. Türkiye’nin daha sonra yaşadığı tüm siyasi ve sosyal krizlerin temelinde 27 Mayıs anayasasıyla tesis edilen sistem vardır. Bu anayasanın arkasında ise, akademisyenleriyle, bürokratlarıyla, siyasetçileriyle tam kadro tek parti denetiminin yönetimi olduğunu biliyoruz.

-"ADLARI SOSYAL DEMOKRATTIR AMA KENDİLERİ FAŞİSTTİR”-

Ana muhalefet partisinin Ankara’da hem de listenin ilk sırasında milletvekili bir bayan var. Bu aday kim biliyor musunuz? Kendisi 28 Şubat sürecinde insanlarımızın inancına, bilhassa başörtülü kızlarımıza yönelik baskıların en büyük savunucusudur. Anayasa mahkemesi bu değişikliği iptal etmiş. O zaman Genel Başkanı olduğum partiye de kapatma davası açmışlardı. Bu süreçte yapılan laiklik mitinglerinin başını işte bu aday çekiyordu. Köprünün altında çok sular aktı. Türkiye bu yasakları geride bıraktı.

Türkiye onların beklediği gibi bir karanlık çağa girmedi. Tam aksine bir aydınlık çağda yürüyor. Bunların kafası karanlık, zihniyeti karanlık, bunlarda kök yok, köksüz. Artık 2023 hedefleri için çalışan bir Türkiye var ama anamuhalefet partisi halen o günlerin özlemi içinde. Ankara’da hem de birinci sırada gösterdiği bu adayla bu özlemi açık bir şekilde ortaya koyuyor. Milletin değerlerine düşman olanlarla gideceğiniz yer yeniden yasakların Türkiye’sidir. Bunlar için demokrasi sadece kendi iktidarlarını, özgürlüklerde kendi ideolojilerinin hâkimiyetini ifade eder.  Adları sosyal demokrattır ama kendileri faşisttir. Kavgaları bu milletin tarihiyle, dertleri bu milletin kültürüyle, inancıyla, ağızlarından milletin dertlerine ilişkin hiçbir söz çıkmaz.

-“ARTIK BUNLARI YUTTURAMAZSINIZ”-

Birisi çıktı ne diyor; ‘İmam hatip okullarının orta kısmını kapatacağız’ diyor. Bunu kim diyor CHP, fakat kamufle ediyor, 1 8 4. Ana muhalefetin Sayın Başkanı biz bu oyunu daha önce gördük, bu senaryoyu daha önce gördük. Artık bunları yutturamazsınız. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Çoçuklarımın hepsi imam hatipli. Ama kızların Türkiye'de başörütüsü yüzünden okula gidemedi.Yurtdışında okudular. Erkek evladım yüksek puan almasına rağmen o da katsayıya takıldı. O da gitti yurt dışında ABD’de eğitimini aldı. 'İmam hatipli Harvard’da nasıl okur?' Okur, işte bal gibi de okur. Hazmedemedikleri bu. Bunlar her fırsatta cami düşmanlığı yapıyorlar, din görevlisi düşmanlığı yapıyorlar, Kuran düşmanlığı yapıyorlar, başörtüsü düşmanlığı yapmaktan geri durmuyorlar.

-“BUNLAR ŞAKLABAN”-

Terör örgütü güdümündeki parti bu ara Diyanet İşleri Başkanlığına takıldı. 'Diyaneti kaldıracağız' diyorlar. Ne yaptı sana Diyanet? Hani sözler veriyorlar ya ekonomi şöyle düzelteceğiz, böyle düzelteceğiz. Kaynağın bir tanesi ne biliyor musunuz? Diyanet İşleri Başkanımız'ın arabası. Hâlbuki benim bilgim olsa, haberim olsa derdim ki; ‘Ya Mehmet Hoca sen ne yapıyorsun. Sen gazetelerin yaptığı haberlere ne bakıyorsun.' Diyor ki, kaynaklardan bir tanesi o, 1 milyonu bulduk diyor. Bunlar şaklaban ya. Bunların ekonomiyi yönetecek halleri yok, bunlar ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar. Ellerindeki belediyelerin olduğu yerler pislikten geçilmiyor. Billboardlarına asmışlar; musluktan kan akar mı? Bunların musluklarından akar. Musluklardan, bulanık su, çamurlu su aktığını biliyorum ama kan aktığını hiç görmemiştim. Bunlarınkinden akar. Bunlara gereken dersi 7 Haziran'da vermek lazım.”(ANKA/DEVAM)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@