Cumhurbaşkanı Erdoğan Meydan Okudu: Nereye Giderseniz Gidin...

KIRIKKALE (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi için Yüksek Seçim Kurulu’na başvuran muhalefete “Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız” sözleriyle cevap verdi. Cumhurbaşkan

Haberler 15.05.2015, 20:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan Meydan Okudu: Nereye Giderseniz Gidin...

KIRIKKALE (ANKA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi için Yüksek Seçim Kurulu’na başvuran muhalefete “Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız” sözleriyle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale’de toplu açılış törenine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen açılışta halka hitap eden Erdoğan, sözlerine 10 Ağustos seçimlerinde kendisine destek veren Kırıkkalelilere teşekkür ederek başladı.

Kırıkkale’de, Nur Camii ve Külliyesi’nin bugün açılışını gerçekleştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önceki yıl Soma’da yaşanan maden kazasının yıldönümüydü. Bu kazada kaybettiğimiz 301 vatandaşımıza bir kez daha Allahtan rahmet, yakınlarına, milletimize başsağlığı diliyorum. Ateş düştüğü yeri yakar. Biz ne dersek diyelim ateş düştüğü yeri yakıyor. Hiçbir söz eşlerini, babalarını, kardeşlerini, evlatlarını kaybedenlerin yüreğindeki acıyı teskin etmez. Allah sabır versin. Hükümet olarak, Başbakanlığım döneminde elimizden geleni yaptık ve şuanda hükümetimiz aynen çıkarılan yasaları uygulamaya devam ediyor. Yasalar çerçevesinde, oluşturduğumuz yeni yasalarla bu kardeşlerimize, onların tüm yakınlarına elimizden gelenin azamisini yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Gidenleri geri getirmek mümkün değil ama geride kalanların mağduriyetini gidermek elimizdeydi, bu adımlar atıldı” dedi.

Konuşmasında, geçtiğimiz pazartesi günü Reyhanlı patlamasının 2 yıl dönümünü olduğunu anımsatan Erdoğan, Reyhanlı saldırısında hayatını kaybeden 53 vatandaşa bir kez daha başsağlığı diledi.

Kırıkkale’de 71 eserin açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, cek-cak ile konuşmuyoruz. Şimdi konuşuyorlar, asgari ücret açık artırmaya çıktı. Hükümetin küfesi sırtında olduğu için bunlar gibi kurusıkı atmıyor. Birisi bin 400, öbürü bin 500, bir tanesi bin 800, bir tanesi çıkmış 5 bin. Var mı artıran. Böyle bir siyaset olur mu? Ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız. Dürüst siyasete ihtiyacı var bu ülkenin” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde “alışılmışın dışında bir cumhurbaşkanı” olmayacağını söylediğini anımsatan Erdoğan, “Bana tarafsızlıktan bahsediyorlar. Tüm partilere eşit mesafedeyim ama her insanın gönlünde bir aslan yatıyor. Benimde yatıyor. Ben bunu meydan da açıklamam. Benim bir tarafım var, ben milletin tarafıyım, milletin. Yapılan yanlışları, aldatmaları gördüğüm zaman uyarmakta görevimdir” ifadelerini kullandı.

-“AVUCUNUZU YALARSINIZ”-

Konuşmasında, Tek vatan, tek devlet, tek devlet, tek millet vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Gayret olmadan netice olmaz. Kırıkkale hiçbir zaman ülkesine, milletine görevden kaçmamış gerektiğinde kanıyla, canıyla bu mücadelede ön safta olmuş bir şehri. Bu ülkeyi, bu milleti bölmeye hiç kimsenin gücü yetmez. Kırıkkale bölücü örgüte karşıda, paralel örgüte karşıda, onların gölgesinde siyaset yapanlara karşıda dimdik ayakta mı? Kürt, kürtlükle Türklüğe ne kadar baskı yapmaya çalışıyorsa aynı şekilde Türk’ünde kürtlüğe bu şekilde baskı yapması yanlıştır. Ne siyahın beyaza, ne beyazın siyaha üstünlüğü yoktur. Bazı o bölücü terör örgütünü yönetenler, bu topraklar üzerinde operasyon düşünüyor. Boşuna yeltenmeyin, avucunuzu yalarsınız. Tüm ordusuyla, güvenlik güçleriyle nu topraklar birliğimizin teminatı olarak ilelebet payidar kalacaktır.”

-“HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN”-

“Dün Van’daydım, ondan önce Diyarbakır’daydım. Ben bu siyasetçilere sesleniyorum… Bir kısmı gidiyor ama büyük kısmı gitmiyor. Niye gitmiyorsunuz? Demokrasi Sivas’tan Batıya mı? Sivas’ın ötesinde demokrasi olmayacak mı? Gidin orada da konuşun. Niye meydanları bunlara bırakıyorsunuz? 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. Birileri dağı arkasına alarak yapıyor ama inanıyorum ki benim kardeşlerim sandıkta gerekeni yapacaktır. Kırıkkale benim cumhurbaşkanı olarak 9 ayda ziyaret ettiğim 25’inci şehir. Benim Türkiye’yi karış karış dolaşmamdan, her fırsatta vatandaşlarımla bir araya gelmemden rahatsız oluyorlar. Bunlar Cumhurbaşkanlığı makamını halen milletin değil vesayetin temsilcisi olarak görüyorlar. YSK’ya durmadan gidiyorlar. CHP’si gidiyor, MHP’si gidiyor, HDP’si gidiyor, durmadan gidiyorlar. Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız. Anayasa Cumhurbaşkanının çalışmasını belirlemiş. Bu konuda halkıyla beraber olmak onun en önemli görevidir.  Hiç endişeniz olmasın, dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz ama eğilmek asla. Biz sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz.”

-“ TÜRKİYE ARTIK GERİ DÖNÜLEMEZ BİR YOLA GİRDİ”-

“10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanının doğrudan halkın oyları ile seçildiği gün vesayet bitti. Milletin oyları ile seçilmiş bir cumhurbaşkanıyım. Şimdi artık yeni Türkiye’nin inşa süreci başlıyor. Bunun için yeni Anayasa şart, bunun için Başkanlık sistemi şart. Türkiye artık geri dönülemez bir yola girdi. Türkiye 7 Haziran seçimlerine giderken çok ilginç bir manzara ile karşı karşıya.  Bölücü terör örgütü ve paralel örgüt bir olmuşlar, önlerine muhalefet partilerini katmışlar gidiyorlar.  Nereye? Eski Türkiye’yi ihya etmeye. Hani şu 80’lerin, 90’ların Türkiye’si var ya, hani şu kardeşin kardeşe katlettirildiği Türkiye var ya. Bunlar milleti parçaladılar, bunlar bu milletin evlatlarını birbirine düşürdüler.” (ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@