Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale Nur Camii'nin Açılışını Yaptı

KIRIKKALE(ANKA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale Nur Camii ve Külliyesi'ni hizmete açtı. Biz dizi ziyaret ve resmi açılış törenine katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale

Haberler 16.05.2015, 00:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale Nur Camii'nin Açılışını Yaptı

KIRIKKALE(ANKA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale Nur Camii ve Külliyesi'ni hizmete açtı.

Biz dizi ziyaret ve resmi açılış törenine katılmak üzere Kırıkkale’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale Nur Camii’nin açılışını, gerçekleştirdi.

Cuma namazını açılışı gerçekleştirilen Nur Camii’de kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslami ölümsüzleştirerek geleceğimize bu muhteşem eserlerimizle yürüyoruz.  Bunlar bizim manevi gücümüz. Bunlar bizim birliğimizin, iriliğimizin, diriliğimiz, kardeşliğimizi, hep birlikte Türkiye oluşumuzun simgeleri, sembolleri” dedi.

Konuşmasında, tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önce hayal etmek ama hayali de hayata geçirmek takiple olur. Eğer bu takipleri yapmazsanız bu eserler meydana gelmez. Bu eserlerden çok rahatsız olanları biliyoruz. Bunlar ilk insandan bugüne hep oldu ve kıyamete dek olacaktır. Yüreğini zift kaplayanın dilinden bal akmaz. Bal bal demekle ağız tatlanmaz” diye konuştu.

Hafta sonu duygulu bir Arnavutluk ziyareti yaşadıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “geleceğimiz oralarda çok daha farklı olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Miraç Kandili coğrafyamızda, barış, huzur ve kardeşlik ikliminin tesisine vesile olsun” temennisinde bulundu.(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@