Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Açıkladı! Kısıtlamalar Gevşetildi Mi, Kafeler Ve Restoranlar Açılacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetimin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan kabine toplantısının ardından alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Sokağa çıkma yasakları gevşetildi mi? Kafeler ve restoranlara açılma izni verildi mi? İşte alınan kararların detayları.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Açıkladı! Kısıtlamalar Gevşetildi Mi, Kafeler Ve Restoranlar Açılacak Mı?

Türkiye'de tüm gözler kabine toplantısında alınacak kararlara çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde yapılan kabine toplantısı sona erdi. Alınan kritik kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI DUYURDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında alınan kararları açıklamak için kameralar karşısına geçti. Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni kararları kamuoyuna duyurdu.

Gara Operasyonu'nda şehit düşenlere başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet olarak terör bataklığını kurutmaya çalışıyoruz. Örgüt katliamlarda ayrım gözetmeksizin herkesi hedef haline almıştır. Bölge ülkelerinin ve küresel güçlerin piyonu haline dönüşen örgüt bir süre kendi kabuğuna çekilmiştir. Terör meselesini geçmişte suhuletle çözüme kavuşturmak için riskli adımlar attık. Buna rağmen milletimizin birliğine ve ülkemizin bütünlüğüne göz diken çevrelerle hakeret eden terör örgütü yeniden eylemlerde başladı. 2015 yılından itibaren terör örgütü saldırıları arttırdı. Güvenlik güçlerimiz teröre karşı fırsat vermemiştir.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TERÖR AÇIKLAMASI

Güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna karşı çok sayıda operasyon yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye sınırında terör koridorlarına izin vermedik. Aynı operasyonları Irak sınırında da gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında toplamda 12.900 terörist imha edilmiştir. Terör örgütünün yıllarca uğraşarak kurduğu kadronun önemli bir bölümü 5 yıllık süreçte büyük oranda bertaraf edilmiştir. Medeniyetimizin temelinde insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı vardır. Büyüklerimiz bize hep önce insan demişlerdir. Bizim ezanımız, bayrağımız ve vatanımız başta olmak üzere kutsallarımız söz konusu olduğunda gözümüz dünyayı görmez.” ifadelerini kullandı.

HER ZAMAN MAZLUMA EL UZATTIK!

Türkiye'nin elinde tek bir mazlumun kanı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne ecdadımızdan böyle bir miras aldık ne de kendimiz böyle bir zillete bulaştık. Katran karasından beter halleri ile ülkemize insanlık, hak, özgürlük ve demokrasi dersi vermenin peşine düşenlere aynaya bakmaları gerektiğini söylüyorum. Biz çok badireler atlattık yine atlatırız. Biz her zaman mazluma el uzattık. Suriye'de bunu yaptık, Libya'da bunu yaptık, Karabağ'da bunu yaptık, Filistin'da bunu yaptık, Bosna'da bunu yaptık, Kıbrıs'ta bunu yaptık. Şayet bunun için bir bedel ödemek gerekiyorsa da ödedik ve öderiz.” şeklinde konuştu.

BU MİLLET HDP'DEN HESAP SORACAK!

Türkiye'nin bölgesel ve küresel liderlik hedefine doğru yürümekte olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 2023 hedeflerine ulaştığımızda Türkiye'yi çok daha üst seviyeye çıkaracağız. Terörle mücadele siyaset üstü bir konudur. Kalplerinden gelen bir şekilde amasız, fakatsız terör örgütünü kınamayan kimse bu ülkenin siyasetçisi, siyasi partisi olamaz. Bu millet HDP'den hesap soracak. Haydi bunlar tescilli terör partisi. Peki bu CHP'ye neler oluyor? Bize güya sorular soruyor. Bu soruları bir meczup sorsa diyeceğiz ki tamam anlayalım ama öyle değil. Bunca yıldır CHP'nin Genel Başkanlık koltuğunu cebren ve hile ile işgal etmiş bir adamcağız bu soruları soruyorsa biz bunların altında başka şeyler anlarız. Bu zatın terörün Uluslararası boyutundan zerre kadar malumatı olmadığını görüyoruz. Bu operasyonun sorumlusu elbette Cumhurbaşkanından tüm diğer birimlerdir. Biz miletimizle birlikte gerektiğinde yedi düvele meydan okuyarak bu harekatları gerçekleştirdik. Terör örgütüne samimi bir kınama yapmayanların yaşanan acı hadise sonrası devletimize ve şahsımıza yönelik ifadeleri ibretle takip ettik.” açıklamasını yaptı.

Ülke olarak terörle ve salgınla uğraşıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan diğer alanlarda da çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyerek, “Milli teknoloji hamlesi vizyonumuza sımsıkı sarılıyoruz. Milli teknoloji hamlemiz ve milli uzay programını geçtiğimiz hafta ilan ettik. İnandığımız ve kendimizi adadığımız bu hedeflere ulaşma konusunda önümüzde hiçbir engel göremiyoruz. Son 10 yılda yaptığımız yatırımlarla bugün uzay alanında olgunlaşmış insan kaynağımız var. Gözünü uzaya dikmiş tutkulu gençlere ve evlatlara sahibiz. Bu heyecanla devam ettiğimiz sürece aya ulaşmak yalnızca birkaç adım ötemizdedir.” dedi.

YERLİ OTOMOBİL ÇALIŞMALARI

Türkiye'nin otomobili projesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli otomobil için Gemlik'te fabrika inşaatı hızla devam ediyor. Otomobilin teknik donanımı ile alakalı geçtiğimiz hafta önemli bir adım attık. TOGG ile Meteoroloji ortak bir çalışma ortaya koyacaklar. Bu sayede sürücüler Meteorolojik olarak uyarıları alabilecekler. İnşallah bu ve benzeri yeniliklerle TOGG belirtilen tarihte milletimizle buluşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik verilere dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın başladığında IMF, Türkiye'nin küçüleceğini tahmin etmişti. Gelinen süreçte ise IMF bu öngörüsünü güncellemek zorunda kaldı. Tüm dünyaya örnek olacak bir gayret ortaya koyduk. Sermaye piyasalarından otomobil ve konut satışlarına kadar her alanda umut verici gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Bu yılın ilk 40 gününde organize sanayi bölgelerindeki elektrik tüketimi artmış ve yeni dönemin işaretleri verilmilştir.” açıklamasını yaptı.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE!

Çiftçilere gübre destekleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gübre desteklerini yüzde 100 artışla iki katına çıkarıyoruz. Dekara 8 TL olan desteği 16 TL'ye yükseltiyoruz. Organik gübre kullanan üreticilerimize destek ödemelerini dekara 20 TL'ye yükseltiyoruz. Çiftçilerimiz üretmeye devam ettikçe bizler de onlara destek vereceğiz.” dedi.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ HAKKINDA YENİ KARARLAR!

Salgın tedbirleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüz yüze eğitime geçişte belirtilen kriterler geçiş devam edecektir. Kimi şehirlerimizde salgının hale ciddi düzeylerde olduğunu görüyoruz. Tedbirlere uyarak bu musibetin üzerinden hep birlikte geleceğiz. Aşı çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. Şu ana kadar 5,5 milyon üzerinde aşı yaptık. Bunun dünyada bir başka örneği yok. Asıl önem verdiğimiz yerli aşı çalışmalarını da yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İLLER 4 GRUBA AYRILACAK KISITLAMALAR KALDIRILMAYA BAŞLANACAK!

Koronavirüs tedbirleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mart aynda aşılamada büyük mesafe kat edeceğiz. Bu çerçevede illerimizi 4 gruba ayıracağız. Bu şekilde Mart ayı başında kademeli normalleşmeye geçiyoruz. Vaka sayısı ve aşı sayısı kriterlerine göre sınıflandırma yaparak hareket edeceğiz.” dedi.

KAFELER VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK

Restoran ve kafelere yönelik alınan kararı da açıklayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan , “Restoran, kafe ve kıraathane gibi benzeri işletmelerin açılmasına yönelik yol haritası ilerleyen günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu sokağa çıkma yasakları da il bazında belirlediğimiz kriterlere göre kaldırılacaktır. Bu konuda vatandaşlarımıza bilgilendirme yapılacaktır.” iifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@