Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katıldığı Kongre Öncesi Şok Gelişme! AK Parti İl Başkan Adayı Gözaltına Alındı!

AK Parti Trabzon İl Kongresi öncesinde yaşananlar büyük ses getirdi. AK Parti Trabzon İl Başkanı adaylığını açıklayan Metin Kaya dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Metin Kaya'nın kongreye katılımının gözaltına alınarak engellendiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katıldığı Kongre Öncesi Şok Gelişme! AK Parti İl Başkan Adayı Gözaltına Alındı!

AK Parti Trabzon İl Kongresi öncesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. İl başkanı olabilmek için adaylığını açıklayan Metin Kaya dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYI GÖZALTINA ALINDI

AK Parti Trabzon İl Kongresi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılıyor. Bu kongre öncesinde dün akşam ise enteresan bir olay meydana geldi. AK Parti Trabzon İl Başkanı olabilmek için adaylığını açıklayan Metin Kaya polis tarafından daha önceki bir dosyasından dolayı gözaltına alındı.

AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla AK Parti Trabzon İl Başkanı olarak Sezgin Mumcu daha önce aday gösterildi. Bugün yapılacak kongrenin ise tek adaylı olarak gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Ancak haftalar önce Metin kaya bir açıklama yaparak AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıklamıştı. Bu adaylık açıklaması için Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde toplantı yapacağını açıklayan Metin Kaya'nın bu toplantısı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından sebep gösterilmeden iptal edilmişti.

ADAYLIKTAN VAZGEÇMEDİ!

İl Kongresi'nde adaylıktan vazgeçmediğini açıklayan Metin kaya bugün yapılan kongreye aktılıp aday olacağını deklare etti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da lkatılım göstereceği kongre öncesinde Metin Kaya dün akşam saatlerinde Trabzon'da gözaltına alındı. Metin Kaya hafta sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı il başkanlığı için hazırlatmış olduğu 6 araçlık bir konvoyla karşılamıştı.

Metin Kaya adaylığına dair bir açıklama yaparak, “Yapılan tüm engellemelere rağmen kutlu davamdan asla vazgeçmedi. Bundan sonra da beni engeleyemeyecekler. Ben Metin Kaya olarak halkımıza hizmet için sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olmak amacıyla yola çıktım. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefleri doğrultusunda AK Parti Trabzon İl Başkanı seçileceğim.” demişti.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü ise sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış ve Metin Kaya için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu şahıs geçmişte işlediği bir çok suçtan dolayı adli makamlarca yargılanmış ve mahkumiyet cezası almıştır. Bu kişinin aynı tür eylemlere çok yakın zamanda da devam ettiği tarafımızca tespit edilmiştir. İlgili şahıs bir siyasi partinin kongresinden istifade etmek istemektedir. Bir istismar çabası ortaya koymaktadır.”

KONGREYE KATILAMADI!

Metin kaya dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Şu ana kadar serbest bırakılmayan Metin Kaya adaylığını açıkladığı AK Parti İl Kongresi'ne de katılamadı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@