Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 Bin TL'lik Tazminat Davası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de partisinin grup toplantısında kendisi hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle dava açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na 500 Bin TL tutarında tazminat davası açtığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 Bin TL'lik Tazminat Davası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında Gara operasyonu sonrasında başlayan sözlü tartışmalar mahkeme konusu olmaya devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU'NA TAZMİNAT DAVASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dilekçe verilerek Kemal Kılıçdaroğlu hakkında dava açıldı. Avukat Hüseyin Aydın tarafından verilen dilekçede, “Davalı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'gara'daki 13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' ifadesi cinayetin faili olan PKK terör örgütünü aklmaya ve aynı zamanda terör örgütü tarafından işlenen suçların sorumluluğunu Sayın Cumhurbaşkanımıza yüklemektedir. Bu suretle Sayın Cumhurbaşkanımızın onur, şeref ve saygınlığı zedelenmeye çalışılmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız 13 şehidimizin canlı olarak ülkemize getirilememesinden dolayı büyük bir üzüntü duymuştur.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına dikkat çeken Avukat Hüseyin Aydın, “Kılıçdaroğlu'nun yaklaşık 1 saat süren açıklamasında PKK terör örgütüne ve yaptığı eylemlere yönelik en ufak bir eleştiride bulunmamıştır. Konuşma metni bir bütün olarak incelendiğinde amacın PKK'nın eylemlerini aklamaya yönelik olduğunu açık bir şekilde görülmektedir. Davalının rehinelerin kurtarılması için PKK'ya müzahir örgütleri muhatap göstermesi açıkça ifade edilmese de rehinelerin kurtarılmasına yönelik operasyonun yalnışlığına vurgu yapmaktadır.” şeklinde belirtti.

13 VATANDAŞIN KURTARILMASI İÇİN ÖZVERİ ORTAYA KONULMUŞTUR!

Dava dilekçesinde bunlara ek olarak ise, “Yaklaşık 40 yıllık bir mücadele içerisinde bugüne kadar herhangi bir ana muhalefet partisi li,deri terör örgütünü suçlamadan, terör örgütünü kınamadan hükümeti ve yetkilileri hedef göstermemiştir. Davalının düştüğü bu durum terör örgütünün siyasi uzantılarıyla yaptığı iş birliğinin bir sonucudur. HDP'ye yönelen dikkatlerin sayın Cumhurbaşkanımıza yönelmesi amaçlanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız 13 askerin kurtarılması için yıllardır büyük bir özveri ortaya koymuştur. Son operasyonda vatandaşlarımız kurtarılmak istenmiş ama bu gerçekleştirilememiştir.” denildi.

KARŞILIKLI TAZMİNAT DAVALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı 500 Bin TL tutarındaki tazminat davasının yargılama süreçleri ilerleyen günlerdebaşlayacak. Buna karşı dün de Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında tazminat davası açmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@