Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na 40 Bin Tablet Eleştirisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Rize ziyareti sırasında yaptığı açıklamalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başlattığı 40.000 tablet dağıtımı projesi hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'na 40 Bin Tablet Eleştirisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün memleketi Rize'de bir dizi programa katıldı. Hemşehrileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RİZE'DE KONUŞTU!

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasının ve Çayeli Eğitim Fakültesi'nin ek binasının açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz her ilde bir üniversite projesini ortaya koyduğumuz zaman buna burun bükenler aldığımız sonuçları görüyorlar. Bugün Türkiye'de 200'ün üzerinde üniversite ve 8,5 milyon üniversite öğrencisi var. Bu rakamı Almanya lideri Merkel'e söylediğimde büyük şaşkınlık geçirdi. Biz üniversite açısından Avrupa'nın birincisiyiz.” dedi.

Milli Uzay Programı hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede memleket adına yapılan hayırlı işlerden rahatsız olanlar var. Bunların ruh hali siyasi rekabetle veya çıkar çatışması ile izah edilemez boyuta ulaştı. Havalimanı yaparsınız kalkıp buraya uzay mekiği mi inecek derler. Uzay programı açıklarsınız yapacak başka işiniz yok mu derler. Yarın uzaya kendi aracımızı gönderdiğimizde dünya size yetmedi mi oraya gittiniz diyecekler. Onlara rağmen Türkiye ilerleyecek, gelişecek, büyüyecek ve iddiasını ortaya koyacaktır.” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU'NA ELEŞTİRİ!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da isim vermeden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçen gün baktım birisi çıkmış İstanbul'da 40.000 tablet dağıtmakla övünmeye başlamış. İstanbul'da öğrenci sayısı 3,5 milyon. 40.000 tablet kime yetecek ki kalkıp övünüyorsun. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dağıttığı 2 milyon tableti bir kenara bırakıyorum, haydi onu bir an dikkate almayalım. Şahinbey ilçe belediyesi 50.000 tablet dağıttı. Takdiri milletimiz verecektir.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@